Reklama
Reklama
Reklama

Widzew ma nową maskotkę. To Feniks!

Czas < 1 min czytania
Widzew ma nową maskotkę. To Feniks!

Widzewski Feniks - nowa maskotka klubu. Autorem projektu jest Mateusz Sipa

Zakończyło się głosowanie na nową maskotkę Widzewa. Zwyciężył Feniks, który jest symbolem odrodzenia.

W 2015 roku Widzew upadł, ale jego kibice go odbudowali. Po 7 latach od upadku udało się awansować do PKO Ekstraklasy. Teraz nową maskotką klubu ma być Feniks. Tak zdecydowali fani Widzewa.

Reklama

W ubiegłych latach maskotką klubu był Wilk, ale skończyła się umowa klubu z właścicielem praw do niego. Stąd konkurs. Sympatycy Widzewa mogli zgłaszać swoje propozycje. Do finału weszły Feniks, Lew, aRTes oraz Miodożer. Głosowanie wygrał jednak Feniks – płomiennie czerwony ptak, który w mitologii jednoznacznie się kojarzy się z odrodzeniem życia.

– Cieszę się, że główny głos doradczy w wyborach należał właśnie do dzieci, dla których otworzyliśmy sektor rodzinny. Kibice bardzo angażowali się w propozycje nowej maskotki, a za wszystkie pomysły bardzo dziękuję. Feniks to element dobrze podsumowujący ostatnie lata w historii Widzewa, który krok po kroku odbudowywał i dalej odbudowuje swoją pozycję w polskiej piłce. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli już nigdy oglądać narodzin Feniksa, a nowa maskotka będzie pamiątką po tej minionej drodze do PKO BP Ekstraklasy – powiedział prezes Mateusz Dróżdż.

Reklama

Autorem projektu jest kibic Mateusz Sipa, który w przeszłości tworzył już różne grafiki na temat Widzewa. Jak informuje klub, w kolejnych komunikatach zostanie podana data premiery meczowej widzewskiego Feniksa, który będzie wspierał piłkarzy Widzewa Łódź w walce o boiskowe zwycięstwa.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama