Widzew rozpoczął przygotowania. Brakowało Michalskiego

Reklama


Czas < 1 min czytania

Piłkarze Widzewa rozpoczęli przygotowania do drugoligowego sezonu. Na obiekcie Łodzianki ćwiczyło 21 zawodników. W zajęciach nie uczestniczył Mateusz Michalski, który w przerwie letniej może zmienić klub.

Łodzianie po raz pierwszy ćwiczyli pod okiem nowego trenera Zbigniewa Smółki. Nowy sztab szkoleniowy Widzewa tworzą jeszcze Krzysztof Kapelan, który od dawna współpracuje ze Smółką, a także Przemysław Gomułka, ostatnio pracował z grupami młodzieżowymi SV Wehen Wiesbaden. Nazwisko trenera bramkarzy podane zostanie w późniejszym terminie.

Ze sztabem szkoleniowym współpracować będzie Jakub Grzeszczakowski, który będzie łącznikiem między pierwszą i drugą drużyną Widzewa. Klubowymi fizjoterapeutami pozostaną Ewelina Bućko i Hubert Gołąbek. Kierownikiem pierwszej drużyny wciąż będzie  Marcin Pipczyński.

Reklama

W pierwszym treningu wzięło udział 21 zawodników. Pojawili się na nim zakontraktowani w ostatnich dniach Przemysław Kita i Marcel Gąsior. Testy rozpoczął 18-letni bramkarz Piotr Zalewski. To wychowanek Widzewa, z którego odszedł do Anglii, do drużyny  Brighton & Hove Albion. Teraz chce ponownie spróbować swoich sił w łódzkim klubie.

W zajęciach nie uczestniczył Mateusz Michalski. Niewykluczone, że pomocnik odejdzie z łódzkiego klubu. Zainteresowanie piłkarzem wyraża beniaminek pierwszej ligi – Radomiak Radom. – Rozmawiałem z Mateuszem, jutro mamy się spotkać i zobaczymy, co postanowi. Widzę tego zawodnika w moim zespole, ale wiadomo, że kończy mu się kontrakt, a każdy chciałby grać w jak najwyższej lidze – stwierdził trener Smółka.

Kadra Widzewa na pierwszym treningu

Reklama

Bramkarze: Grzegorz Gibki, Jakub Mikołajczak, Patryk Wolański, Piotr Zalewski.

Obrońcy: Mikołaj Gibas, Marcel Pięczek, Marcel Stefaniak, Radosław Sylwestrzak, Daniel Tanżyna, Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zieleniecki.

Pomocnicy: Michael Ameyaw, Marcel Gąsior, Konrad Gutowski, Jakub Kmita, Daniel Mąka,, Marcin Pieńkowski, Adam Radwański.

Napastnicy: Przemysław Banaszak, Przemysław Kita, Rafał Wolsztyński.

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz