Widzew w Kutnie… w Kutnie święto

Reklama


Czas < 1 min czytania

Ostatni mecz kontrolny w czasie zimowego okresu przygotowawczego rozegra w sobotę zespół Widzewa. Łodzianie zmierzą się na wyjeździe z występującym w czwartej lidze KS Kutno. Początek spotkania o godzinie 12.

Spotkanie rozegranie zostanie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ul. Kościuszki. Wstęp będzie darmowy. W Kutnie przyznają, że nie mogą doczekać się tego meczu. – To będzie sportowe święto dla fanów piłki nożnej z Kutna i okolicznych miejscowości. Kutno to miasto Widzewa. Mamy tutaj akademię piłkarską łódzkiego klubu. Współpracujemy z Widzewem, byliśmy na szkoleniach w Łodzi. Relacje są jak najlepsze. Jest u nas prężnie działający fan club tego klubu – powiedział „Dziennikowi Łódzkiemu” Paweł Klekowicki, jeden z trenerów czwartoligowca.

Godzina rozpoczęcia sparingu nie jest przypadkowa. – Spodziewamy się, że na mecz przyjdzie z pół tysiąca kibiców, przyjadą także fani z Łodzi. Liczmy, że widzewiacy rozpoczną to spotkanie najsilniejszym składem. Przecież dla nich to sprawdzian generalny przed inauguracją wiosennych meczów o ligowe punkty. Dla nas natomiast mecz z takim rywalem to sprawa prestiżowa. Na co dzień nie gra się przecież z Widzewem – podkreślił Klekowicki.

Reklama

Starcie będzie prestiżowe dla kilku zawodników gospodarzy: Konrada Reszki, Michała Sokołowicza, Adriana Kralkowskiego, Kamila Wielgusa, Grzegorza Brochockiego i Krystiana Marciocha, którzy występowali w Widzewie.

Jak poinformował łódzki klub, ze sparingu zostanie przeprowadzona relacja. Za komentarz radiowy odpowiadać będzie Dariusz Postolski. Transmisja audio wsparta będzie jednak pracą reporterską z kamery mobilnej.

Reklama
Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz