Widzew wyjechał na obóz. Są nowe twarze, nie ma Rafała Wolsztyńskiego

Rafał Wolsztyński Widzew - Stal 2019-08-31 (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama


Czas < 1 min czytania

Dziś po południu piłkarze Widzewa dotarli do Opalenicy, gdzie przez najbliższe dni będą szlifowali swoją formę przed sezonem 2020/2021. W kadrze na zgrupowanie znaleźli się nowi widzewiacy. Zabrakło natomiast kilku znanych twarzy.

Na obóz pojechali m.in. dwaj testowani bramkarze: 18-letni Tomasz Woźniak, ostatnio piłkarz młodzieżowych drużyn włoskiej Genoi i 26-letni Michał Leszczyński, wcześniej występujący w Stomilu Olsztyn.

W kadrze znaleźli się także Petar Mikulić, Filip Becht i Konrad Reszka, którzy ostatnio podpisali kontrakty z Widzewem. Nie zabrakło również innych nowych nabytków: Dominika Kuna, Patryka Muchy i Karola Czubaka. Do autokaru wsiadł Merveille Fundambu, który zostanie widzewiakiem w ciągu kilku dni.

Reklama

W kadrze zabrakło miejsca dla kontuzjowanych: Jakuba Kmity (uraz podczas środowego meczu rezerw) i Marcela Pięczka (przechodzi badania). Oprócz nich, na zgrupowanie nie załapał się Rafał Wolsztyński. To oznacza, że praktycznie pewny jest transfer napastnika do Arki Gdynia lub Stali Mielec, o czym informowali dziennikarze „Przeglądu Sportowego”.

Zespół Enkeleida Dobiego w Opalenicy przebywać będzie od czwartku do soboty 22 sierpnia. Na zakończenie zgrupowania widzewiacy rozegrają sparing z GKS-em Tychy. Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00 w Grodzisku Wielkopolskim.

Kadra Widzewa na zgrupowanie w Opalenicy:

Reklama

Bramkarze: Michał Leszczyński, Wojciech Pawłowski, Konrad Reszka, Tomasz Woźniak.

Obrońcy: Filip Becht, Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Petar Mikulić.

Pomocnicy: Michael Ameyaw, Marcel Gąsior, Konrad Gutowski, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Mateusz Możdżeń, Patryk Mucha, Henrik Ojamaa, Bartłomiej Poczobut, Merveille Fundambu.

Napastnicy: Karol Czubak, Przemysław Kita, Robert Prochownik, Marcin Robak.

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz