Nawotka wybrał ŁKS, mimo zainteresowania Widzewa

Tomasz Nawotka ŁKS ŁÓDŹ

Reklama


Czas < 1 min czytania

Tomasz Nawotka podpisał kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym. 23-latek dołączył do Rycerzy Wiosny mimo zainteresowania ze strony kilku innych klubów, w tym Widzewa.

Urodzony w Olsztynie zawodnik, w poprzednim sezonie rozegrał 30 spotkań w Fortuna 1 lidze, z czego 25 zaczynał w podstawowym składzie Zagłębia Sosnowiec, do którego wypożyczony był z Legii Warszawa. Do ŁKS-u, Nawotka także przeszedł na zasadzie wypożyczenia, z tym że łódzki klub zapewnił sobie prawo pierwokupu. To oznacza, że jeśli 23-latek przekona do siebie sztab szkoleniowy to zostanie pełnoprawnym zawodnikiem ŁKS-u.

Transfer Nawotki to pierwsze korespondencyjne zwycięstwo ŁKS-u nad Widzewem w sezonie 2020/2021. W łódzkich mediach pojawiały się bowiem informacje, że jego zatrudnieniem zainteresowany jest Widzew. Wygląda jednak na to, że to klub z zachodniej części Łodzi był bardziej zdeterminowany i nie ma co się dziwić. Niemal przesądzone jest przecież odejście Jana Grzesika, co oznaczałoby że jedynym piłkarzem mogącym grać na prawej stronie obrony, byłby Maciej Wolski. Tymczasem transfer Nawotki zapewnia niezwykle ważną alternatywę w nadchodzącym sezonie, w którym przecież ŁKS ma się bić o powrót do PKO Ekstraklasy.

Reklama

fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz