Reklama
Reklama

Widzew z nadzieją na awans, ŁKS na baraże

Czas < 1 min czytania
Widzew z nadzieją na awans, ŁKS na baraże

LODZ. 07.05.2022 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - RESOVIA RZESZOW N/Z PATRYK STEPINSKI, MAREK MROZ FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze tylko dwie kolejki, a wciąż nie wiemy wszystkiego. Awansowała na pewno Miedź Legnica, która wywalczyła mistrzostwo ligi, a spadły GKS Jastrzębie i Górnik Polkowice. I to wszystko, co wiemy na pewno. Na bezpośredni awans szanse wciąż mają trzy drużyny: Widzew, Arka Gdynia i Korona, które tak o niego walczą, że wszystkie zgodnie przegrały swoje mecze. O możliwych scenariuszach  szansach Widzewa piszemy tutaj.

Reklama

Walka toczy się też o baraże. Bo o dwa pozostałe miejsca (dwa zajmą Widzew, Arka lub Korona), a pozostałe dwa Odra Opole, Chrobry Głogów, Sandecja Nowy Sącz, ŁKS, Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Tychy albo Resovia. Tak, zespół z Rzeszowa też ma jeszcze szanse.

Jak łatwo zauważyć, w tym gronie jest też ŁKS, który po wygranej z Górnikiem Polkowice wrócił do gry. Ale musi wygrywać, bo do szóstego miejsca traci punkt, chociaż trzeba też pamiętać, że ma niekorzystny bilans meczów z Chrobrym.

Reklama

W następnej kolejce Widzew gra z Miedzią, a ŁKS z Odrą.

Wyniki 32. Fortuna 1. Ligi:

Skra Częstochowa – Stomil Olsztyn 0:0

Reklama

Odra Opole – Korona Kielce 3:1 (1:0)

Reklama

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 3:1 (2:1)

Widzew Łódź – Resovia Rzeszów 1:4 (0:2)

GKS Katowice – GKS Jastrzębie 3:1 (2:0)

Reklama

Arka Gdynia – Miedź Legnica 0:2 (0:1)

Górnik Polkowice – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)

Chrobry Głogów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:2)

Reklama

Zagłębie Sosnowiec- Sandecja Nowy Sącz 3:3 (3:1)

Tabela Fortuna 1. Ligi

Reklama

Piłka nożna

Fortuna 1. LigaŁKS ŁódźWidzew Łódź

1 Komentarz

  • Wygranie ostatnich trzech meczów 1 lidze, a następnie tylu ile trzeba wygrać w barażach, jest w zasięgu ŁKS, o ile trener Pogorzała otrzyma wolną rękę w zakresie składu zespołu oraz taktyki, a także jeżeli każdy zawodnik, desygnowany przez niego do gry, będzie chciał grać by wygrać. Nic z tego nie będzie, jeżeli p. Pogorzała będzie wykonawcą dyrektyw najmądrzejszych ludzi klubu. Ich nazwiska po tak wspaniale kierowanym przez nich sezonie, niech się cieszą swą wielkością.

Dodaj komentarz

Reklama