Reklama
Reklama
Reklama

Wojciech Stawowy trenerem ŁKS-u

Czas < 1 min czytania
Wojciech Stawowy trenerem ŁKS-u

Wojciech_Stawowy_trener ŁKS (fot. TomekBlaszczyk)

Potwierdziły się plotki związane z zatrudnieniem przez Łódzki Klubu Sportowy trenera Wojciecha Stawowego. 54-letni szkoleniowiec związał się z beniaminkiem PKO Ekstraklasy 2-letnim kontraktem.

Reklama

Wojciech Stawowy jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, z którego pochodzi. Jako zawodnik przez całą karierę również związany był z klubami z rodzinnego miasta – jako junior z Cracovią, a jako senior z Nadwiślanem i Hutnikiem. Pracę trenerską nowy opiekun ełkaesiaków rozpoczął z juniorami Wisły Kraków, z którymi dwukrotnie sięgnął po złoto mistrzostw Polski i raz po brązowy medal. W futbolu seniorskim jako szkoleniowiec Stawowy zadebiutował w 1999 roku w Proszowiance Proszowice, którą prowadził do 2002 roku. Wkrótce potem objął Cracovię, z którą rok po roku awansował z trzeciej ligi do Ekstraklasy. Z „Pasami” pracował przez niespełna cztery lata, a jego kolejnym klubem była Arka Gdynia. Gdyńskim zespołem Stawowy dowodził przez blisko dwa lata, a następnym przystankiem w jego trenerskiej karierze okazał się Górnik Łęczna. Później 54-letni obecnie szkoleniowiec kierował jeszcze GKS-em Katowice, ponownie Cracovią, Miedzią Legnica i Widzewem. Przez ostatnie pięć lat Stawowy był natomiast dyrektorem sportowym Escoli Varsovia, czyli stołecznej akademii piłkarskiej działającej pod patronatem FC Barcelona.

Funkcję drugiego trenera ŁKS-u pełnić będzie natomiast Roland Thomas.

Reklama

Roland Thomas ma 24 lata. Pochodzi z Warszawy, a jako zawodnik występował m.in. w Varsovii oraz Olimpii Warszawa. W stołecznej Olimpii mający nigeryjskie korzenie Thomas zaczynał też pracę trenerską. Przez ostatnie pięć lat pracował natomiast jako szkoleniowiec w Escoli Varsovia, gdzie opiekował się m.in. grupami U6-U-12, U16-U17 i drużyną seniorów, a w minionych miesiącach zespołem do lat 15, występującym w Centralnej Lidze Juniorów.

Oprócz wymienionej dwójki sztab szkoleniowy ŁKS-u tworzyć będą: Marcin Pogorzała (asystent), Jacek Janowski (trener bramkarzy), dr Rafał Długozima (lekarz) Marek Jędrzejewski (fizjoterapeuta), Damian Krajewski (fizjoterapeuta), Marcin Kwiatkowski (fizjoterapeuta) oraz Jacek Żałoba (kierownik klubu).

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama