Piłkarze ŁKS-u przeszli testy na obecność koronawirusa

2019-10-26 ŁKS Łódź - Raków Częstochowa (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Czas < 1 min czytania

W poniedziałek w ekipie Łódzkiego Klubu Sportowego przeprowadzone zostały testy na obecność koronawirusa. Badaniom poddanych zostało prawie 50 osób.

Reklama

Przypomnijmy, że na początek maja we wszystkich klubach PKO Ekstraklasy zlecono badania na obecność koronawirusa. To pierwszy krok w długiej drodze do wznowienia sezonu 2019/2020. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to piłkarze wrócą na boiska na przełomie maja i czerwca, a więc na niecały miesiąc. 

Przedstawiciele firmy wybranej przez Polski Związek Piłki Nożnej w drodze przetargu pojawili się w poniedziałek przy al. Unii Lubelskiej. Przebadany został cały sztab szkoleniowy, fizjoterapeuci, pracownicy odpowiedzialni za sprzęt, członkowie biura prasowego oraz osoby odpowiedzialne za obsługę meczu.  

Aby plan PZPN-u i Ekstraklasy SA się powiódł, zdecydowana większość testów przeprowadzonych wczoraj i dziś musi okazać się negatywna. To pozwoli z optymizmem patrzeć w przyszłość. 

Reklama

Kolejne testy mają zostać przeprowadzone dzień przed pierwszym meczem. Później na pewno będą powtarzane już w trakcie rozgrywek w zależności od rozwoju pandemii. Najważniejsze jednak, by już na początku nie okazało się, że cały misternie szykowany plan spali na panewce.

Wyniki badań piłkarzy ŁKS-u poznamy jutro.

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz