Reklama
Reklama
Reklama

Wychowanek ŁKS-u zarabia krocie, ale to nic przy jego kolegach

Czas < 1 min czytania
Wychowanek ŁKS-u zarabia krocie, ale to nic przy jego kolegach
Ile w Charlotte zarabia Jan Sobociński, wychowanek ŁKS-u? Ogromne pieniądze jak na polskie warunki i przyzwoite jak na amerykańskie. Przed nim sparing z europejskim gigantem Chelsea.

MLS ujawnił zarobi piłkarzy. Polskie trio z Charlotte wcale nie wypada źle przy kolegach z innych klubów, chociaż kosmiczne pieniądze, które zarabiają w amerykańskiej lidze nie robią wrażenia. Najlepiej zarabiającym zawodnikiem Charlotte jest Karol Świderski. Nic dziwnego, bo amerykanie pozyskali go jako „desiganted playera”, czyli zawodnika, który jest poza limitami płacowymi zwanymi salary cap. Były zawodnik Jagiellonii rocznie zarabia prawie 2.5 miliona dolarów. Kamil Jóźwiak może liczyć na milion, a zamykający stawkę Jan Sobociński, wychowanek ŁKS-u dostaje rocznie 350 tys. dolarów i zamyka zestawienia.

Reklama

Sobociński wciąż czeka na szansę. Może dostanie ją z Chelsea?

O zarobkach Polaków poinformował portal Amerykańska Piłka. Poniżej zestawienie.

Sobociński ciągle czeka na swoją szansę. Do tej pory wystąpił w dwóch meczach pucharowych i nie zadebiutował jeszcze w lidze. Znajdował się za w kadrze meczowej na większość spotkań, oprócz tych, z których wyeliminowała go kontuzja. Oby czas młodego ełkaesiaka wreszcie nadszedł. Ma się na kim wzorować, bo gwiazdą amerykańskiej ekstraklasy był wybitny piłkarz ŁKS-u, Stanisław Terlecki. Sobocińskiemu życzymy równie udanej kariery za oceanem. Co ciekawe wychowanek ŁKS-u już niedługo będzie miał szansę zagrać w sparingu z angielską potęgą Chelsea. Oby dostał od trenera chociaż kilka minut, bo takie wydarzenia, na pewno zapamięta do końca życia. Spotkanie z drużyną z Londynu odbędzie się 20 lipca.

Reklama

fot: BMG

Reklama

Piłka nożna

Dodaj komentarz

Reklama