Wymarzona inauguracja TME SMS

Czas < 1 min czytania

Lepszej inauguracji ligi piłkarki TME SMS nie mogły sobie wymarzyć.

Lepszej inauguracji ligi piłkarki TME SMS nie mogły sobie wymarzyć. Łodzianki wygrały ze Śląskiem Wrocław 2:1. Chociaż w pierwszej połowie przegrywały podopieczne Marka Chojnackiego nie pozostawiły rywalkom złudzeń. Były zespołem lepszym. Potwierdzają się też słowa sztabu szkoleniowego, który mówi, że w tym sezonie łodzianki zdobędą mistrzostwo Polski.

Początek meczu był wyrównany, ale przez niefrasobliwość w obronie łodzianki w 14 minucie straciły bramkę. Później zepchnęły wrocławianki do obrony, ale nie był w stanie swojej przewagi udokumentować golem. Pierwsza połowa upłynęła piłkarkom TME SMS pod znakiem walenia głową w mur.

W drugiej połowie było znacznie lepiej. Widać trener Marek Chojnacki odpowiednio zmotywował swoje piłkarki w szatni. Już w 58. minucie spotkania po świetnej kolektywnej akcji Nadia Krezyman strzałem z bliska umieściła piłkę w siatce. Drugi gol dla łodzianek to zasługa  Małgorzaty Lichwy i Dominiki Kopińskiej, dwóch zawodniczek, które trener wpuścił na boisko w 70. minucie. Lichwa podała do Kopińskiej, ta minęła kilka rywalek w polu karnym i zdobyła gola dającego trzy punkty. To może być świetny sezon dla TME SMS-u.

TME SMSŁódź – Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)

Gole: 0:1 – Marcelina Buś (14), 1:1 – Nadia Krezyman (58), 2:1 – Dominika Kopińska (78)
TME SMS: Oliwia Szperkowska – Yurina Enjo, Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Daria Kurzawa – Dominika Gąsieniec (70, Małgorzata Lichwa), Ernestina Abambila, Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia (85, Maria Zbyrad) – Klaudia Jedlińska (88, Oliwia Malesa), Nadia Krezyman (70, Dominika Kopińska). Trener: Marek Chojnacki.

Trener: Piotr Jagieła