Reklama
Reklama
Reklama

Wystartował Otylia Swim Tour! Ponad 130 uczestników w Zgierzu [ZDJĘCIA]

Czas 2 min czytania
Wystartował Otylia Swim Tour! Ponad 130 uczestników w Zgierzu [ZDJĘCIA]

Otylia Swim Tour w Zgierzu (fot. Łukasz Szeląg)

Wystartowała tegoroczna edycja akcji „Otylia Swim Tour”. W Zgierzu koło Łodzi ponad sto trzydzieści dzieci ćwiczyło w sobotę pod okiem wykwalifikowanych trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. – To, że projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem pokazuje, iż przez osiem lat wykonaliśmy kawał dobrej pracy – mówi Otylia Jędrzejczak.

Reklama

Otylia Swim Tour w Zgierzu

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów, a każdorazowo odbywają się warsztaty z psychologiem i dietetykiem. Uczestnicy otrzymali także pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. firmy AquaWave i City Motors Gdańsk.

– Jestem szczęśliwa, ponieważ kalendarz Otylia Swim Tour w roku 2022 obejmuje w większości nowe miasta. Hasło przewodnie fundacji to „Zostań mistrzem życia”, bo każdy poprzez aktywność fizyczną może kształtować swój charakter, wytrwałość i dążenie do celu. Są z nami wybitni sportowcy i trenerzy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Ja dzisiaj jestem już wolnym elektronem naszej fundacji, jestem jej twarzą i zawsze będę wspierała te projekty i w nich uczestniczyła, ale fundacja opiera się na tych wspaniałych ludziach. Cieszę się, że miasto Zgierz nam zaufało, że zaufało nam po raz kolejny Ministerstwo Sportu i Turystyki, dzięki czemu możemy ten projekt ponownie realizować – mówi Otylia Jędrzejczak, najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania.

Reklama

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTYLIA SWIM TOUR W ZGIERZU

Wśród trenerów prowadzących sobotnie zajęcia w Łodzi była również inna wybitna niegdyś polska pływaczka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw świata nie ukrywa, że bardzo chętnie bierze udział w zajęciach organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

– Tym większą mam dzisiaj przyjemność, bo przecież jestem ze środowiska łódzkiego. Dzieciaki zawsze podchodzą do tych zajęć z uśmiechem, a wychodzą chyba z jeszcze większym. To naprawdę świetna dawka i wiedzy, i bodźców, i energii do dalszego działania. Uśmiech sam pojawia się na twarzy, kiedy widzimy te dzieciaki, które są też tak zafascynowane pływaniem, jak my – mówi Urbańczyk-Olejarczyk.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Rozmowa Tygodnia ŁS – Tomasz Grobelkiewicz, TME ŁKH Łódź

Otylia Swim Tour to nie tylko treningi pływania

Uczestnicy zajęć ćwiczyli nie tylko w wodzie z trenerami pływania, ale również w hali sportowej pod okiem wykwalifikowanych trenerów przygotowania fizycznego.

– W hali prowadzimy przede wszystkim treningi funkcjonalne, czyli pracujemy nad motoryką dzieci, czyli, krótko mówiąc, usprawniamy je, żeby jeszcze lepiej pływały w wodzie. Oprócz tego, że pływak musi umieć pływać, to fajnie, jak jest silny i gibki i ma dobrą kondycję. Widać to, że dzieciaki, które pracują nad tym wszystkim, osiągają jeszcze lepsze wyniki – dodaje Klaudia Koźbiał, znana krakowska trenerka personalna.

Reklama

Zgierz po raz pierwszy gościł zajęcia Otylia Swim Tour, ale nie były to pierwsze zajęcia sportowe prowadzone w tym mieście dla młodzieży przez wybitnych sportowców.

– Prezydent miasta robi wszystko, żeby nasza młodzież mogła doznawać wielu doświadczeń w różnych dziedzinach sportu. Cieszę się, że dziś przyjechała do nas Otylia Jędrzejczak ze swoją fundacją, bo to marka sama w sobie. Będziemy szli dalej, chcemy ściągać kolejne tego typu imprezy do Zgierza, tym bardziej, że mamy już w tej chwili zaplecze sportowe, z którego warto korzystać – mówi zastępca prezydenta Zgierza Bohdan Bończak.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerami sobotnich zajęć dla młodych adeptów pływania były miasto Zgierz i MOSiR Zgierz.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Nowy sponsor Orła Łódź: „To mój sentymentalny powrót”

AktywnośćGalerie

Sporty amatorskie i rekreacja

Dodaj komentarz

Reklama