Reklama
Reklama

Zmienne szczęście TME ŁKH w ostatnich meczach w tym roku

Czas < 1 min czytania
Zmienne szczęście TME ŁKH w ostatnich meczach w tym roku

ŁÓDŹ. 07.11.2021 HOKEJ NA LODZIE TME ŁKH ŁÓDŹ - SMS TORUŃ FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Łódzcy hokeiści z wyjazdów do Gdańska i Torunia przywieźli jedno zwycięstwo. Dzięki niemu przerwę w rozgrywkach spędzą na ósmym miejscu w tabeli pierwszej ligi PZHL.

Reklama

Sobotnie i niedzielne mecze TME ŁKH Łódź były dla drużyny ostatnimi o punkty w 2021 roku. Do domu zespół Jurija Ziankowa wrócił z mieszanymi uczuciami, ponieważ w sobotę pokonał w Trójmieście GKS Stoczniowca Gdańsk 4:2, ale dzień później uległ znacznie wyżej sklasyfikowanym MKS Sokołom Toruń.

Niedosyt pozostaje, ponieważ łodzianie bardzo dobrze rozpoczęli mecz z czwartą obecnie drużyną w tabeli, od prowadzenia 2:0, ale kompletnie przespali drugą tercję, którą przegrali aż 0:5. Jakby tego było mało, na otwarcie trzeciej stracili dwa kolejne gole. Minimalne zwycięstwo w ostatniej części spotkania na niewiele się zdało, bo ostatecznie Sokoły wygrały całe spotkanie pewnie 9:5.

Reklama

Nie udało się wykorzystać szansy na pokonanie faworyta, ale po obu weekendowych meczach zespół z Łodzi zajmuje 8. miejsce w lidze, uprawniające – na ten moment – do gry w barażach, więc jest na dobrej drodze do realizacji celu minimum na sezon. TME ŁKH ma też rozegrane spotkanie mniej niż 3 następne zespoły w tabeli, a strata do wyprzedających łodzian drużyn sprawia, że realnie mogą myśleć nawet o 6. lokacie.

Do gry o punkty Ekipa Ziankowa wraca w drugi weekend nowego roku, na własnym terenie. Zgodnie z terminarzem rozgrywek 8 stycznia zmierzy się z MOSM Tychy, a dzień później z KS Katowice Naprzód Janów.

Reklama

20.11.2021 r., GKS Stoczniowiec Gdańsk – TME ŁKH Łódź 2:4 (0:1,1:0, 1:3)

Reklama

Gole dla TME ŁKH: Maksym Tsitok (x2), Daniił Linkiewicz (x2).

21.11.2021 r., MKS Sokoły Toruń – TME ŁKH Łódź 9:5 (2:2, 5:0, 2:3)

Gole dla TME ŁKH: Vladimir Petrovski, Vaclav Riha, Artem Letiuk (x3).

Reklama

Hokej

hokejTME ŁKHTME ŁKH Łódź

Dodaj komentarz

Reklama