RKS w końcu doczeka się nowoczesnego stadionu

Budowa stadionu lekkoatletycznego RKS Łódź Fot. www.lodz.pl

Reklama


Czas < 1 min czytania

Jeszcze w tym roku lekkoatleci RKS-u Łódź mają trenować na zmodernizowanym stadionie.

Trwają prace przy modernizacji stadionu RKS-u przy ul. Rudzkiej. Obecny nie nadawał się do profesjonalnych zajęć, przypominając łąkę, a nie obiekt klubu, którego zawodnicy zdobywają medale najważniejszych imprez. Przypomnijmy, że w weekend Mateusz Borkowski został halowym wicemistrzem Europy w biegu na 800 m. Był to 25. medal zdobyty przez sportowców RKS-u na dużych imprezach.

– Klub zyska sześciotorową bieżnię, skocznię do skoku w dal i trójskoku oraz nowe wyposażenie, w tym bloki startowe, elementy do biegów z przeszkodami, wiatromierz elektroniczny czy ławki dla zawodników. Przebudujemy również zaplecze magazynowe klubu, a obiekt wzbogaci się też o nową mobilną trybunę i oświetlenie Głęboko wierzymy, że wykonawca zakończy prace modernizacyjne do połowy grudnia bieżącego roku – powiedziała Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi. Dodała też, że każdy medal potwierdza, że taka inwestycja jest potrzebna.

Reklama

Wykonawcą inwestycji jest firma TAMEX Obiekty Sportowe SA, która budowała centrum treningowe przy ulicy Minerskiej. Wszystko ma kosztować 10 mln zł, z czego 7 mln pochodzi z budżetu Łodzi, a reszta z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Oprócz elementów lekkoatletycznych, postanie też pełnowymiarowe boisko piłkarskie. W kolejnym etapie inwestycji planowane jest wyremontowanie budynku, w którym powstałby internat dla najzdolniejszych sportowców, żeby stworzyć centrum szkoleniowe.

Reklama
Reklama

Inne sporty

lekkoatletykaRKS Łódź

Dodaj komentarz