Bohater meczu Master Pharm Rugby

Fot. Michał Gołomb / GoPstryk (https://www.facebook.com/GoPstryk/)

Reklama


Czas 2 min czytania

Oliwier Bajur zostanie bohaterem sobotniego meczu Master Pharm Rugby. Skąd o tym wiemy?

Master Pharm Rugby w sobotę o 15 rozegrają mecz z Juvenią Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie imienia Władysława Króla. Mecz będzie miał swojego bohatera.

Podczas 29 Finału WOŚP wylicytowany został tytuł „Bohatera Meczu”. Nagroda była atrakcyjna, a  zwycięzca aukcji 2021 otrzymał dość nietypowe uprawnienia: honorowe rozpoczęcie ekstraligowego meczu w koszulce meczowej Budowlanych, możliwość wejścia na boisko i do szatni zawodników, oraz przebywania na ławce rezerwowych, z  pamiątkowym wpisem do protokołu włącznie. Dodatkowo Bohater otrzyma przed meczem pamiątkową grafikę z licytacji oraz piłkę z podpisami zawodników.

Reklama

Konto Wielkiej Orkiestry zostało zasilone, ale nie koniec na tym. Ponieważ zwycięzcą internetowej licytacji był jeden z najwierniejszych kibiców Budowlanych i przyjaciół rugby, więc postanowił ją przekazać na rzecz innej potrzebującej pomocy osoby. Teraz już wiemy, że zyskamy kolejnych kibiców rugby.

Przedstawiamy „Bohatera Meczu”, którym będzie trzynastoletni Oliwier Bajur. W pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano u niego obniżone napięcie mięśniowe oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Od samego początku włączona została rehabilitacja. Z roku na rok przybywała lista kolejnych specjalistów, którzy szukali podłoża nieprawidłowego rozwoju. W listopadzie 2011 roku zdiagnozowano u Oliwierka bardzo rzadką chorobę genetyczną: Zespół Coffin-Lowry. To choroba nieuleczalna, powodująca trwałe zaburzenie rozwoju psychoruchowego. Oliwier wymaga wielospecjalistycznej opieki, rehabilitacji i systematycznej stymulacji rozwoju (psycholog, logopeda, pedagog). Największe, widoczne postępy w rozwoju psycho-ruchowym dają Oliwierkowi turnusy rehabilitacyjne. Oliwier w 2019 roku rozpoczął również delfinoterapię na Ukrainie, która zaczyna usprawniać rozwój intelektualny. Niezbędne jest kontynuowanie leczenia usprawniającego, co wiąże się z koniecznością pobytu na kolejnych turnusach rehabilitacyjnych. Optymalne warunki dla postępującej terapii zapewnia, co najmniej 5-6 turnusów w roku. Roczny koszt pobytu na turnusach oraz delfinoterapii to ponad 40 tys. zł, które przekraczają możliwości możliwości jego mamy. I tu pojawia się wspaniała i zdeterminowana  osoba – mama Małgorzata Bajur. W celu walki o zdrowie syna założona została Fundacja Promocji Zdrowia i Sztuki ”Artsante”. Tak więc mamy wspólne hasło: Walczyć i Wygrywać !

Wesprzeć Oliwierka można poprzez:

Reklama

– przekazanie 1% podatku

    KRS 0000308316, cel szczegółowy: Oliwier Bajur B/23

– przekazać darowiznę

    Fundacja Promocji Zdrowia i Sztuki ARTSANTE

    39 1140 2004 0000 3102 7872 8045

    Ul. Klonowa 11 lok.54

    91-036 Łódź

    tytułem: DAROWIZNA NA RZECZ OLIWIERA BAJUR

– zbierając nakrętki

– dorzucając grosik do zbiórki urodzinowej na FB https://www.facebook.com/donate/545063679918690/

– przekazując fant na licytację https://www.facebook.com/groups/224568051312155

Inne sporty

Budowalni SAMaster Pharm Rugby

Reklama

Dodaj komentarz