Łyżwiarska sobota w Bombonierce

Reklama


Czas 2 min czytania

23 października na lodowisku przy ul. Stefanowskiego 28 odbędzie się dzień otwarty inicjatywy „Chodź na łyżwy”. W programie darmowe zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz pokazy łyżwiarstwa figurowego.

„Chodź na łyżwy” to ogólnopolski program organizowany przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach tego przedsięwzięcia w kilkunastu polskich miastach (m.in. w Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu czy Katowicach) zaplanowano otwarte rodzinne pikniki, które mają zachęcić odwiedzających do uprawiania łyżwiarstwa. W ten weekend przyszedł czas na Łódź.

W programie imprezy odbywającej się na lodowisku Bombonierka znalazły się bezpłatne zajęcia łyżwiarskie dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Poprowadzą je trenerzy związani z trzema łódzkimi klubami: Łódzkim Towarzystwem Łyżwiarstwa Figurowego, Miejskim Klubem Łyżwiarskim i Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym Walley Synchron Dance. W przerwach zajęć zaplanowano pokazy łyżwiarstwa figurowego. Będzie można podczas nich podziwiać m.in. reprezentantów Polski w zawodach rangi międzynarodowej: Łukasza Kędzierskiego, Natalię Lerkę czy Laurę Szczęsną.

Reklama

– Łódź to miasto, w którym łyżwiarstwo figurowe może się poszczycić chwalebną tradycją. Wieloletnie doświadczenie miejscowych klubów potwierdzane jest regularnie występami ich zawodników na międzynarodowej arenie. Pod okiem tych samych trenerów oferujemy możliwość pobierania nauki tego pięknego sportu całkowicie za darmo – zachęca do udziału w weekendowym pikniku koordynator projektu „Chodź na łyżwy”, Andrzej Gawarkiewicz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy.

Harmonogram łódzkiego dnia otwartego w ramach programu „Chodź na łyżwy”:

Reklama
  •     8:00 – przyjmowanie deklaracji (stoisko czynne przez cały okres imprezy)
  •     8:30 – 09:10 – I tura zajęć prowadzonych przez instruktorów (ŁTŁF)
  •     09:10 – 09:15 – pokaz łyżwiarstwa figurowego (ŁTŁF)
  •     09:30 – 10:10 – II tura zajęć prowadzonych przez instruktorów (MKŁ)
  •     10:10 – 10:15 – pokaz łyżwiarstwa figurowego (MKŁ)
  •     10:15 – 10:55 – III tura zajęć prowadzonych przez instruktorów (MKŁ + MUKS Walley Synchron)
  •     10:55 – 11:15 – pokaz łyżwiarstwa figurowego (MKŁ + MUKS Walley Synchron)

AktywnośćInne sporty

Łyżwiarstwo

Reklama

Dodaj komentarz