Boniek Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi

Zbigniew Boniek (fot. Mariusz Radowicz / widzew.com)

Reklama

Czas < 1 min czytania

Legendarny piłkarz Widzewa Łódź został uhonorowany w trakcie środowej sesji rady miejskiej.

Od 1990r. do minionej środy Rada Miejska w Łodzi przyznała jedynie 23 honorowe obywatelstwa. To najważniejsze wydarzenie kadencji każdego samorządu przyznawane przez organ stanowiący gminy – Radę Miejską.

Reklama

Honorowymi Obywatelami zostają osoby związane z Łodzią, których dorobek, autorytet, postawa moralna zasługują na szczególne uznanie. Stają się oni ambasadorami Łodzi w Polsce i na świecie. 

Urodzony w Bydgoszczy Zbigniew Boniek spędził w Łodzi 8 lat, ale zawsze był mocno związany z „Miastem Włókniarzy”. Najpierw jako zawodnik promował nasze miasto świetnymi występami na boisku, kiedy to razem z resztą drużyny pierwszego „Wielkiego Widzewa” stawiał czoła kolejnym uznanym klubom piłkarskim z całej Europy. Dobra gra była dla „Zibiego” przepustką do gry w reprezentacji Polski, z którą dwukrotnie wystąpił na mistrzostwach świata, a w 1982 roku zdobył brązowy medal na mundialu w Hiszpanii.

Reklama

Boniek, a wraz z nim nierozerwalnie Widzew i Łódź stały się rozpoznawalne wśród kibiców na całym świecie, a świetny piłkarz zapracował na transfer do słynnego Juventusu. Pomimo wyprowadzki z Łodzi, Boniek dalej był związany z naszym miastem, by już w XXI wieku wrócić do Widzewa, już w charakterze współwłaściciela i prezesa, który uratował zasłużony klub przed upadkiem i pomógł mu wrócić do ekstraklasy w 2006 roku.

fot. Mariusz Radowicz / widzew.com

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz