Reklama
Reklama

Enkeleid Dobi przed meczem z wiceliderem: „Mamy swoje ambicje, bo jesteśmy Widzewem”

Czas 2 min czytania
Enkeleid Dobi przed meczem z wiceliderem: „Mamy swoje ambicje, bo jesteśmy Widzewem”

Enkeleid Dobi Fot. Marian Zubrzycki

Starcie Widzewa z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza zainauguruje 13 kolejkę Fortuna 1 Ligi. Trener łódzkiej drużyny zapowiada walkę o 3 punkty, choć patrząc na tabelę, to zespół z Niecieczy jest faworytem.

Reklama

Widzewiacy mają za sobą kilka trudnych tygodni. Zespół został zdziesiątkowany przez pandemię, a przez przełożenie meczów musiał rozegrać sporo spotkań w krótkim odstępie czasu. Wydaje się jednak, że forma podopiecznych trenera Dobiego powoli idzie w górę, co podkreślił na antenie Widzew FM sam szkoleniowiec.

– Najważniejszy jest wynik, który chcemy osiągać dzięki dominacji i dobrej grze. Mamy swoje problemy, takie jak COVID, ale widzimy, że drużyna zaczyna dobrze funkcjonować, łapać automatyzmy i wiatr w żagle. Nie było łatwo trenować w składzie, któremu bliżej było do drużyny futsalu. Jesteśmy źli za stratę punktów z GKS-em Bełchatów czy Miedzią, ale wydaje mi się, że drużyna nie prezentowała się źle pomimo braków kadrowych i rozegrania w 8 dni aż 3 meczów ligowych. Nie szukamy alibi, ale nie możemy przejść obojętnie obok obecnej trudnej sytuacji, kiedy w kadrze zdarzyło się nam mieć 18 zawodników, z których bramkarz był po dwóch treningach – mówił Enkeleid Dobi.

Reklama

Widzewiacy zajmują obecnie 8. lokatę w Fortuna 1 Lidze, co nie zaspokaja apetytów sympatyków czterokrotnego mistrza Polski. Albański trener podkreślił, że z ocenami należy się wstrzymać do końca rundy. 

– Runda się jeszcze nie skończyła, a obecna pozycja to miejsce, na które zapracowaliśmy. Miejsca barażowe są jednak blisko, a pozwolę sobie przypomnieć, że w pierwszych trzech spotkaniach traciliśmy 9 bramek, a w kolejnych 9 spotkaniach jedynie 4. Widać, że drużyna rośnie, gra coraz lepiej. Szkoda straconych punktów, ale musimy widzieć drogę, jaką przeszliśmy. Musimy pamiętać, że poziom Fortuna 1 Ligi jest bardzo wyrównany i tylko konsekwencja pozwali osiągnąć sukces.

Początek tegorocznego ligowego finiszu już w najbliższy piątek 20 listopada, kiedy Widzew Łódź zmierzy się w Niecieczy z miejscową Bruk-Bet Termaliką. 

Reklama

– Przed nami mecz z drużyną, która jest doświadczona w grze na poziomie zaplecza ekstraklasy i gra dobry futbol. To kandydat do awansu, ale my również mamy swoje ambicje, bo jesteśmy Widzewem – podsumował szkoleniowiec w Widzewskim Poranku na antenie Widzew FM.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama