Reklama
Reklama
Reklama

D. Tanżyna o obniżce wynagrodzeń: „Dla mnie to nie jest problem”

Czas < 1 min czytania
D. Tanżyna o obniżce wynagrodzeń: „Dla mnie to nie jest problem”

Daniel Tanżyna Widzew Łódź Górnik Polkowice. Z lewej Patryk Mucha 2019-09-28 (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Coraz głośniej mówi się o problemach finansowych piłkarskich klubów w Polsce. Brak przychodów z dni meczowych oraz trudne negocjacje ze sponsorami, którzy także muszą zmagać się ze skutkami koronawirusa powodują, iż kluby muszą szukać oszczędności.

Reklama

Nie jest tajemnicą, że pensje piłkarzy w znacznym stopniu obciążają klubowe budżety w polskich klubach. Często na wynagrodzenia dla zawodników idzie grubo ponad 70% całego budżetu. Nic zatem dziwnego, że jednym z pierwszych kroków w redukcji kosztów jest renegocjacja umów z piłkarzami.

Epidemia koronawirusa negatywnie odbije się na wszyskich klubach w Polsce, także na Widzewie. Łódzki II-ligowiec to w tym momencie jeden z lepiej zarządzanych podmiotów w polskiej piłce nożnej, ale nawet Widzew nie był przygotowany na obecną sytuację. Świadomi problemów finansowych klubu są piłkarze, których czekają negocjacje z zarządem klubu.

Reklama

Daniel Tanżyna, a więc jeden z filarów czerwono-biało-czerwonej drużyny zdradził, że jest gotowy na rozmowy z klubem.

– Na pewno będziemy na ten temat rozmawiać, bo zdajemy sobie sprawę, że w takiej sytuacji trzeba podjąć nadzwyczajne środki – powiedział Tanżyna.

30-letni piłkarz przyznał, że jeśli zajdzie taka konieczność, będzie w stanie zejść ze swojej pensji o legendarne już 50% na pewien okres.

Reklama

– Dla mnie to nie jest problem – skomentował.

Niewykluczone, że sezonu 2019/2020 nie uda się dokończyć. Scenariuszy w przypadku takiej sytuacji jest cała masa, ale w chwili obecnej nie znamy żadnych wiążących decyzji. Daniel Tanżyna na pytanie dotyczące rozstrzygnięć przy „zielonym stoliku” i ewentualnego awansu Widzewa do Fortuna 1 Ligi odpowiada krótko:

– Nie przypadkiem jesteśmy na fotelu lidera II ligi. Pracujemy na to od początku sezonu.

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama