Reklama
Reklama
Reklama

Daria Szczyrba opuszcza ŁKS Commercecon

Czas 2 min czytania
Daria Szczyrba opuszcza ŁKS Commercecon

Daria Szczyrba ŁKS Commercecon Łódź (fot ŁKS Commercecon Łódź)

Reklama

Przyszedł czas na pierwsze pożegnanie. W ŁKS-ie Commercecon spędziła dwa sezony, przeżyła wiele wspaniałych chwil, zdobywając złoty i brązowy medal mistrzostw Polski. Teraz czas na nowy etap w jej karierze. Z klubem z alei Unii rozstaje się przyjmująca Daria Szczyrba.

Reklama

Gdy przychodziła do Łódzkiego Klubu Sportowego miała na swoim koncie dwa złote medale Młodej Ligi Kobiet. W biało-czerwono-białych barwach wywalczyła seniorskie mistrzostwo Polski w sezonie 2018/2019 i brązowy medal w sezonie 2019/2020. 

– To bardzo trudny sezon do oceny, przez obecną sytuację dość wyjątkowy. Myślę, że w tym sezonie trochę falowałyśmy. Szczytowa forma zapowiadała się na play-offy, więc kto wie, jak mogłaby wyglądać klasyfikacja końcowa. Mimo tej dziwnej sytuacji, jestem zadowolona – oceniła ostatnie miesiące Daria Szczyrba.

Reklama

W sezonie 2018/2019 była najmłodszą Łódzką Wiewiórą, w kolejnym jedną z młodszych. Miała się od kogo uczyć i nie ukrywa, że to realizowała.

– Nauczyłam się bardzo dużo od dziewczyn i trenerów. Nie tylko tych technicznych elementów, ale też podejścia i tego, jak powinna funkcjonować prawdziwa drużyna – powiedziała była już przyjmująca ŁKS-u Commercecon.

Wiele ciepłych słów o przyjmującej powiedziała Katarzyna Sielicka. 

Reklama

– Daria to zawodniczka, która przyszła do ŁKS-u z nadzieją, że pokaże, że stać ją na grę na najwyższym poziomie. I tych nadziei nie zawiodła. Podczas pierwszego sezonu dała temu wyraz, biorąc czynny udział w wielu spotkaniach z bardzo dobrym rezultatem. W Pucharze Polski w meczu z Wisłą Warszawa przyczyniła się do naszego awansu. Drugi sezon miała troszkę gorszy, ale też i mniej szans na zaistnienie na boisku podkreśliła dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź. – Osobiście uważam, że to bardzo inteligentna zawodniczka, która wie, czego chce i ciężką pracą chce dojść w siatkówce jak najwyżej. Życzę jej, aby w nowym klubie kontynuowała swoją ścieżkę sportową w taki sposób, w jaki robiła to u nas – zakończyła Kasia Sielicka.

Do tej pory swoje kontrakty z łódzkim klubem przedłużyły: Klaudia Alagierska, Krystyna Strasz i Aleksandra Wójcik. Z ŁKS-em żegnają się natomiast: Izabela Kowalińska, Valeria Caracuta i Eva Mori.

fot. ŁKS Commerceon Łódź

Reklama

Siatkówka

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama