Reklama
Reklama
Reklama

Ełkaesiacy przejdą dodatkowe testy. Kiedy poznamy wyniki?

Czas < 1 min czytania
Ełkaesiacy przejdą dodatkowe testy. Kiedy poznamy wyniki?

Maciej Wolski ŁKS - Pogoń 2020-02-21 (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Do klubu wpłynął komplet wyników badań na obecność  przeciwciał anty-SARS-CoV-2, którym wczoraj zostało poddanych blisko 50 przedstawicieli Łódzkiego Klubu Sportowego – w tym cała kadra pierwszego zespołu, sztab oraz wybrani pracownicy administracyjni. Po zapoznaniu się z nimi kilka osób zostało wytypowanych na badania pogłębione – poinformował ŁKS na swojej stronie internetowej.

Reklama

– System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin – podkreśla prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A. – To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – dodaje prof. Pawlaczyk.

Przypominamy, iż zgodnie z założonym planem rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja i zakończone 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań.

Reklama

Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania oraz komunikaty, wszystko jest na jak najlepszej drodze ku temu, by powrót na boiska PKO Ekstraklasy odbył się zgodnie z planem.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama