Reklama
Reklama

Dorota Świeniewicz przed startem LM: „Skład ŁKS-u Commercecon wydaje się mocny”

Czas 2 min czytania
Dorota Świeniewicz przed startem LM: „Skład ŁKS-u Commercecon wydaje się mocny”

LODZ. 15.02.2020 SIATKOWKA KOBIET. LSK. LKS COMMERCECON LODZ - DEVELOPRES SKYRES RZESZOW VALERIA CARACUTA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/FOTORZEPA

Była przyjmująca reprezentacji Polski przed startem sezonu Ligi Mistrzyń udzieliła wywiadu Polsatowi Sport. Zdaniem Świeniewicz prezesowi Hubertowi Hoffmanowi udało się w tym roku skompletować mocny skład.

Reklama

–ŁKS od początku sezonu prezentuje nierówną formę. Siatkarki były już dwukrotnie na kwarantannie – po raz pierwszy jeszcze w trakcie przygotowań, a później już w czasie trwania sezonu. Po powrocie trafiły na dwa bardzo mocne zespoły. W pierwszym z tych meczów znalazły się w trudnej sytuacji. Musiały zagrać bez środkowej Nadjy Ninković, a w jej miejsce weszła gruzińska przyjmująca Ann Kalandadze. Mam nadzieję, że ten zespół powalczy. Jeśli spojrzymy na skład łodzianek, to wydaje się on mocny – oceniła MVP Mistrzostw Europy z 2005 roku.

Spośród grupowych rywalek ŁKS-u Commercecon była zawodniczka Desparu Sirio Perugia zwraca uwagę zwłaszcza na gospodynie pierwszego turnieju w grupie C, siatkarki bułgarskiej Maricy Płowidiw. Świeniewicz przestrzega przed lekceważeniem zespołu, który na pierwszy rzut oka może wydawać się kopciuszkiem grupy. –Nie lekceważyłabym Maricy Płowdiw. Obserwuję ten zespół od dwóch edycji Ligi Mistrzyń. W pierwszym sezonie wystartował bardzo słabo. W poprzednim, niedokończonym z powodu pandemii, było już jednak inaczej. Od stycznia do prowadzenia tej drużyny wrócił Iwan Petkow, trener reprezentacji Bułgarii. Bardzo fajnie poukładał ten zespół i jego podopiecznie prezentowały ciekawą, różnorodną siatkówkę – podkreśliła najlepsza siatkarka Europy 2005 roku.

Reklama

Zawodniczki Giuseppe Cuccariniego już dziś wylecą do bułgarskiego Płowdiwu, aby spokojnie przygotować się do rywalizacji w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach. Łodzianki zaczną zmagania od mocnego uderzenia. Ich pierwszym rywalem (wtorek, 18:00) będzie bowiem VakifBank Stambuł – zdecydowany faworyt grupy i zwycięzca Ligi Mistrzyń z sezonu 2017/2018. W drugim meczu biało-czerwono-białym przyjdzie zmierzyć się z gospodyniami z Płowdiwu (środa, 18:00), a rywalizację w pierwszym turnieju grupy C zamkną meczem z francuskim ASPTT Miluza (czwartek, 18:00). Drugi turniej grupy C odbędzie się w dniach 2-4 lutego w łódzkiej Sport Arenie.

Obszerniej o grupowych rywalkach ŁKS-u Commercecon pisaliśmy tutaj. Całą rozmowę z Dorotą Świeniewicz można z kolei przeczytać pod tym linkiem.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama