Reklama
Reklama

DOZ Maraton Łódź wraca po dwuletniej przerwie

Czas 2 min czytania
DOZ Maraton Łódź wraca po dwuletniej przerwie

DOZ Maraton Łódź 2019 (fot. www.lodzmaraton.pl)

Przed nami 10. edycja DOZ Maratonu Łódź. Już 22 kwietnia miłośnicy biegania opanują ulice Łodzi, by wziąć udział w maratonie lub innym z biegów, przygotowanych przez organizatorów.

Reklama

Miesiąc do 10. edycji DOZ Maratonu Łódź

Na miesiąc przed jubileuszową edycją DOZ Maratonu Łódź na listach startowych wszystkich biegów znajdują się nazwiska blisko 7000 osób. Impreza odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia. Maraton wraca do Łodzi po dwóch latach nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa.

Zapisy, które ruszyły jesienią 2019 roku wciąż trwają. Chęć uczestnictwa w impreze można zgłaszać do 15 kwietnia za pośrednictwem strony www.lodzmaraton.pl. Jeśli limit uczestników nie zostanie wyczerpany , to zapisać będzie się można także w biurze zawodów w dniach 22-23 kwietnia.

DOZ Maraton Łódź to impreza, w której każdy amator biegania może wybrać odpowiedni dystans dla siebie. Oczywiście najważniejszy jest dystans królewski, a chęć uczestnictwa w samym maratonie wyraziło już prawie 3000 osób.

Maraton to jednak bieg, do którego trzeba się przygotowywać wiele miesięcy. Tych, którzy nie czują się na siłach, by pokonać królewski dystans, organizatorzy zapraszają na bieg na 10 kilometrów – Oryal 10 km Run. Ale to nie wszystko. W programie są jeszcze rywalizacje Ibuprom Half&Half Maraton oraz sztafet Apap Ekiden.

Tradycyjnie dzień przed maratonem odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży – Pelavo Kids Run, a juz w piątek zorganizowana zostanie wystawa EXPO poświęcona zdrowemu stylowi życia.

CZYTAJ TAKŻE >>> Parkrun Łódź solidarny z Ukrainą [GALERIA 26.02.2022]

Reklama

DOZ Maraton Łódź to nie tylko bieganie

Ponad 50 punktów kibicowania na trasie, zespoły muzyczne, finisz w Atlas Arenie – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników jubileuszowej edycji DOZ Maratonu Łódź. Organizatorzy przewidują, że frekwencja będzie wyższa niż w 2019 roku.

Z kolei w lutym ruszyła kolejna edycja konkursu Mistrz Kibicowania. Na przygotowanie punktu kibicowania każda szkoła otrzyma dofinansowanie w wysokości 1000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 24.03.2022 roku, a szczegóły dotyczące zgłoszeń do akcji znajdują się na www.lodzmaraton.pl.

Reklama

Co ciekawe, w dniach 22-24 kwietnia, uczestnicy DOZ Maratonu Łódź będą mogli za darmo korzystać z przjazdów pociągami ŁKA. Wystarczy pobrać voucher zamieszczony na stronie imprezy.

Reklama

DOZ Maraton Łódź 2022 – od Retkini po Widzew

Trasa DOZ Maratonu Łodź nie różni się mocno od tej, którą biegacze mieli okazję poznać w poprzedniej edycji. Biegacze będą mieli okazję przebiec obok najbardziej rozpoznawalnych miejsc miasta: Manufaktury, Pałacu Poznańskiego, Placu Wolności, dworca Łódź Fabryczna, EC1, Księżego Młyna, stadionu ŁKS-u czy stadionu Widzewa.

Reklama

AktywnośćInne sporty

DOZ Maraton Łódź

Dodaj komentarz

Reklama