Reklama
Reklama

Grot Anilana wraca do domu! Wspieraj łódzkich szczypiornistów

Czas < 1 min czytania
Grot Anilana wraca do domu! Wspieraj łódzkich szczypiornistów

Piłka ręczna / fot. Pixabay

Zespół Grot Anilany Łódź w sobotę rozegra pierwszy w tym roku domowy mecz ligowy. Jej rywalem będzie drugi w tabeli pierwszej ligi piłki ręcznej AZS UW Warszawa.

Reklama

Lider wraca do domu. Grot Anilana chce wygrywać również u siebie

Po trzech kolejnych spotkaniach wyjazdowych i odniesieniu w nich kompletu zwycięstw, zespół Adama Jędraszczyka wraca do Łodzi, by dobrą dyspozycję potwierdzić przed własną publicznością. Okazja będzie ku temu idealna, bo lider grupy C pierwszej ligi (trzeci poziom rozgrywkowy w kraju) podejmie drugą drużynę w stawce. Aktualna sytuacja w tabeli nie oddaje jednak w pełni układu sił, ponieważ AZS UW Warszawa rozegrał już dwa mecze więcej niż Grot Anilana i trzeci Jurand Ciechanów, a do łodzian traci 4 punkty, podczas gdy od drugiego z tych zespołów ma tylko oczko więcej.

Udowodnić wyższość nad warszawiakami

Niemniej jako zwycięzcy 11 z 15 dotychczasowych meczów Akademicy ze stolicy na pewno łatwym rywalem nie będą. AZS UW w sobotę będzie chciał nie tylko utrzeć nosa faworytowi, ale też zrewanżować się za bolesną porażkę na własnym terenie, gdzie przegrał 30:38, a goście w drugiej połowie prowadzili już nawet 12 bramkami. Najwięcej goli, bo aż 6, rzucił wówczas Bartosz Pawlak, który miał jednak ofensywne wsparcie również między innymi w Jakubie Winiarskim i Damianie Wawrzyniaku (po 5 trafień).

Reklama

CZYTAJ TEŻ: GROT ANILANA ŁODŹ Z KOLEJNYM ZWYCIĘSTWEM

Sobotni mecz rozpocznie się w Hali Anilany (ul. Sobolowa 1) o godzinie 18:00. Wstęp na domowe spotkania łódzkich szczypiornistów jest bezpłatny. Warto wspierać drużynę, której celem w tym sezonie jest awans. Zawodnicy Grot Anilany chcą meczem z AZS UW Warszawa zrobić kolejny krok na drodze o realizacji tego celu.

Reklama

Grot Anilana Łódź – AZS UW Warszawa / sobota 12 marca 2022 r., godz. 18:00

Medale nie dla juniorów Anilany Łódź. „Zabrakło nam jednej bramki”

Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódźpiłka ręczna

Dodaj komentarz

Reklama