Reklama
Reklama

Grot Budowalni muszą „bić mistrza”

Czas 2 min czytania
Grot Budowalni muszą „bić mistrza”

LODZ. 20.03.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. GROT BUDOWLANI LODZ - UNI OPOLE N/Z PAULINA DAMASKE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Siatkarki Grota Budowlanych zagrają o finał. Uda się pokonać mistrza?

Reklama

Kibice często śpiewają: „Na mistrza Polski przyszedł czas”. No i nareszcie przyszedł. W czwartek o 20:30 Grot Budowlani zagrają z Chemikiem Police. Zadanie nie będzie łatwe, ale łodzianki pokazały już, że nie należy ich lekceważyć. Dzięki „kosmicznej” (bo trudno użyć innego słowa patrząc na przyjmującą) formie Moniki Fedusio i solidnej grze reszty zespołu, skazywane na porażkę Budowalne, wygrały ćwierćfinał z Legionovią.

Czekamy na łódzki finał

Chociaż siatkarki Grota Budowalnych są młode (tylko Ann Cleger ma ponad 30 lat) mają w repertuarze kilka sztuczek. W fazie zasadniczej były najlepiej zagrywającym zespołem w lidze.- To ogromna radość. Ja nie ukrywam, że my po tym pierwszym meczu byłyśmy bardzo sportowo zezłoszczone. Wiedziałyśmy, że ten mecz nam nie wyszedł, że mamy dużo do poprawy, ale od razu przeanalizowałyśmy, co robiłyśmy źle. Na treningach bardzo ciężko pracowałyśmy właśnie po to, żeby najpierw wygrać w Łodzi. Nasza gra w Łodzi bardzo dobrze wyglądała, my też się tam bardzo dobrze czujemy i tutaj przyjechałyśmy, żeby walczyć, byłyśmy bardzo zdeterminowane. Myślę, że wygrałyśmy tym, że zagrałyśmy bardzo zespołowo i to było widać na boisku  – Jesteśmy bardzo młode i to, że pokazałyśmy, że potrafimy grać w końcówkach doda nam odwagi i na pewno będzie jeszcze procentować w przyszłość – powiedziała Justyna Łysiak, libero Grota Budowalnych.

Reklama

Drużynie przydałaby się Martyna Grajber, która ma patent na wygrywanie z Chemikiem. W rozmowie z Łódzkim Sportem mówiła: :To zespół z czołówki i każda wygrana z Chemikiem smakuje dwa razy lepiej. Myślę, że to najlepsza weryfikacja potencjału naszego zespołu. Chcemy się bić o najwyższe cele i skoro jesteśmy w stanie wygrywać z mistrzem Polski, to z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość.”

Maciej Biernat, trener Grota Budowalnych chce powtórki z 2019 roku – Ja już pamiętam były takie pary Budowlani-Chemik i Developres-ŁKS i wszyscy wiemy jak to wtedy wyglądało, więc ja nie spuszczam głowy i będziemy się bić jak najwięcej – zakończył Biernat.

Reklama

Chemik PoliceGrot Budowlani
czwartek, 21 kwietnia 2022, godz. 20:30

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama