Reklama
Reklama
Reklama

Kibice ŁKS-u i Widzewa pomogą polskim szpitalom

Czas < 1 min czytania
Kibice ŁKS-u i Widzewa pomogą polskim szpitalom

Widzew i ŁKS kibice

Rozprzestrzeniający się koronawirus paraliżuje życie w całej Europie, w tym w Polsce. Bardzo dużym problemem w naszym kraju okazują się niewystarczające zasoby sprzętu medycznego i środków ochrony dla służby zdrowia. Z pomocą ruszyli fani Widzewa i Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy rozpoczęli zbiórki pieniędzy na pomoc dla szpitali.

Reklama

Jako pierwsi swoją akcję ogłosili fani Widzewa, którzy na fanepage’u Wiary spod Zegara na Facebooku ogłosili zbiórkę pieniędzy, za które zakupione zostaną środki ochrony – maseczki, gogle, rękawiczki oraz produkty, które ze względu na zakaz odwiedzin nie mogą być dostarczane przez rodziny pacjentów – kosmetyki, środki higieny osobistej, wody butelkowe, soki itd.

Akcja pod nazwą #WidzewDlaSzpitali cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu niecałej dobry udało się zebrać prawie 17 000 zł. Chociaż celem jest nieprzypadkowa kwota 19 100 zł, to pewne jest, że uda się zebrać znacznie więcej pieniędzy.

Reklama

Swoją akcję postanowili także przeprowadzić fani Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy pod nazwą „All Coronaviruses Are Bastards”. W ten sposób chcą pomóc tym, którzy w słusznej sprawie narażają swoje życie – lekarzom i personelowi szpitali. 

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup rzeczy niezbędnych do funkcjonowania placówek szpitalnych oraz na odpowiednią pomoc lekarzom w nich pracujących. Kibice biało-czerwono-białych sukcesywnie będą publikować na swojej stronie podsumowanie otrzymanych wpłat oraz zakupionego dzięki nim sprzętu.

Zachęcamy czytelników Łódzkiego Sportu do wspierania obu akcji. Szczegółowe informacje uzyskacie po kliknięciu w odpowiedni post zamieszczony poniżej.

Reklama
https://www.facebook.com/wiaraspodzegara/photos/a.489846291206169/1334262270097896/?type=3&theater
https://www.facebook.com/lksfanspl/photos/a.478399712199853/3020811954625270/?type=3&theater

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama