Reklama
Reklama

Kibice Widzewa: „Górale” do boju!

Czas 2 min czytania
Kibice Widzewa: „Górale” do boju!

LODZ. 25.02.2022 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - ARKA GDYNIA N/Z FAUL, KARNY FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

W piątek rusza 33. kolejka Fortuna 1. Ligi. Pamiętacie powiedzenie "Liga będzie ciekawsza"? Tośmy wykrakali.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze tylko dwie kolejki, a niewiadomych wciąż jest sporo. Wiadomo na pewno, że ligę wygrała Miedź Legnica i awansowała do PKO Ekstraklasy. Wiadomo też, że spadły GKS Jastrzębie i Górnik Polkowice.

Reklama

Widzew, Arka Gdynia i Korona Kielce są już pewne udziału w barażach, ale nie o nich marzą, tylko o bezpośrednim awansie. Miejsce jest jednak tylko jedno. Najbliżej celu jest oczywiście Widzew, który jest drugi i ma dwa punkt przewagi nad Arką. Jak już pisaliśmy, w tej kolejce łódzka drużyna może cieszyć się z awansu. Warunek to strata punktów – dwóch lub trzech – przez gdyński zespół i zwycięstwo Widzewa w Legnicy. Dlatego w piątkowy wieczór w meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała – Arka fani Widzewa trzymać będą kciuki za „Górali”.

Podbeskidzie nie gra jednak dla drużyny z Serca Łodzi, ale dla siebie, bo wciąż ma szanse na baraże. Takich drużyn jest kilka, a miejsca tylko dwa, bo dwa zajmie ktoś z trójki Widzew, Arka, Korona. Największe szanse ma Odra Opole, potem Chrobry Głogów, które teraz są na miejscach pięć i sześć, czyli ostatnich barażowych. Będzie jednak wyjątkowo ciekawie, bo Odra gra z ŁKS-em, który też nie stracił nadziei na baraże, a Chrobry z Sandecją Nowy Sącz, która ma tyle samo punktów co zespół z Głogowa. W grze są też jeszcze wspomniane już PBB oraz GKS Tychy, a nawet Resovia. Drużyna z Rzeszowa pokonała ostatnio Arkę i Widzew i teraz o do barażów traci pięć punktów. Szanse są małe, ale są.

Reklama

Na dole tabeli trwa walka o to, by nie zająć na koniec sezonu 16. miejsca, czyli ostatniego spadkowego. Najbardziej zagrożony jest Stomil Olsztyn, ale spokoju nie mają też jeszcze Puszcza Niepołomice i Zagłębie Sosnowiec. I uwaga, w sobotę Stomil gra właśnie z Zagłębiem, a w przyszłą niedzielę w Puszczą. Po zaskakujących wynikach przez całe rozgrywki mówiliśmy że „Liga będzie ciekawsza” i wykrakaliśmy. No ale już wystarczy. Teraz dwa zwycięstwa Widzewa i cztery ŁKS-u i wakacje.

Program 33. kolejki Fortuna 1. Ligi

Piątek

Reklama

Skra Częstochowa – Puszcza Niepołomice, godzina 18

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Arka Gdynia, 20.30

Sobota

Reklama

Korona Kielce – GKS Katowice, 12:40

GKS Jastrzębie – GKS Tychy, 18

Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn, 20:30

Reklama

Niedziela

Miedź Legnica – Widzew Łódź, 12:40

Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów, 15

Reklama

ŁKS – Odra Opole, 18

Górnik Polkowice – Resovia, 18

Reklama

Piłka nożna

Fortuna 1. LigaŁKS ŁódźWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama