Reklama
Reklama
Reklama

Kolejny były ełkaesiak wraca na al. Unii! Mariusz Zasada nowym trenerem w Akademii ŁKS

Czas < 1 min czytania
Kolejny były ełkaesiak wraca na al. Unii! Mariusz Zasada nowym trenerem w Akademii ŁKS

Ostatnie dni upływają przy al. Unii pod znakiem powrotów dawnych piłkarzy. Najpierw szeregi pierwszoligowej drużyny zasilił Adam Marciniak, a w poniedziałek ŁKS poinformował, że pracę z ełkaesiacką młodzieżą rozpoczyna Mariusz Zasada.

Reklama

Zasada urodził się w Łodzi. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał na obiektach Startu. Do drugoligowego wówczas ŁKS-u dołączył przed rundą jesienną sezonu 2003/2004. Rozegrał dwanaście meczów w biało-czerwono-białej koszulce, a swoją jedyną bramkę dla ŁKS-u zdobył w meczu z Aluminium Konin. Odszedł z klubu zimą, by kontynuować piłkarską karierę w barwach m.in. Tura Turek, Polonii Warszawa, Górnika Łęczna i Miedzi Legnica. Najwięcej czasu spędził w stolicy – dla klubu z Konwiktorskiej grał bowiem aż przez pięć sezonów, wybiegając na boisko ponad 70 razy.

Zasada zakończył piłkarską karierę dwa lata temu, w barwach Warty Sieradz. Po odwieszeniu butów na kołku rozpoczął karierę trenerską. Jego ostatnim pracodawcą był UKS SMS Łódź. Przy ul. Milionowej były ełkaesiak był asystentem trenera w drużynie juniorów starszych, która występowała w Centralnej Lidze Juniorów.

Reklama

W Akademii ŁKS Mariusz Zasada dołączy do sztabu szkoleniowego drużyn U-16 i U-17. Jego współpracownikami będą Jakub Wróblewski oraz trener bramkarzy, Krystian Ilnicki. Zasada zastąpi Romualda Solarka, który w ostatnich dniach opuścił Akademię ŁKS po dwóch latach pracy.

fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama