Reklama
Reklama

Królowa Orlen Cup 2022! Ewa Swoboda z rekordem Polski [ZDJĘCIA]

Czas 2 min czytania
Królowa Orlen Cup 2022! Ewa Swoboda z rekordem Polski [ZDJĘCIA]

Ewa Swoboda ustanowiła w Łodzi nowy rekord Polski! (fot. Marian Zubrzycki)

Cóż to było za popołudnie w łódzkiej Atlas Arenie. Główną bohaterką mityngu Orlen Cup 2022 była powracająca po kilkumiesięcznej przerwie Ewa Swoboda, która dwukrotnie pobiła swój własny rekord Polski na 60 metrów. Z dobrej strony pokazał się także Konrad Bukowiecki. Nieco zawiedli natomiast tyczkarze.

Reklama

Orlen Cup 2022. Ewa Swoboda królową sprintu

Jednym z najważniejszych wydarzeń łódzkiego mityngu był powrót do rywalizacji Ewy Swobody. Polka w fenomenalnym stylu wygrała sprint na 60 metrów. Najpierw w eliminacjach uzyskała czas 7.04s, by w finale tej konkurencji jeszcze bardziej wyśrubować rekord Polski, który od 11 lutego wynosi równe 7 sekund!

Tym samym urodzona w Żorach 24-latka przyćmiła wszystkich innych sportowców startujących w Atlas Arenie, w tym samego mistrza olimpijskiego – Marcella Jacobsa. I to mimo że Włoch nie miał sobie równych w sprincie mężczyzn, ale jego wynik z finału – 6.49s – nie zrobił takiego wrażenia, jak wyczyn Swobody.

Reklama

Jak radzili sobie pozostali polscy sportowcy?

Łódzki mityng otworzył sezon halowy, który zakończony zostanie halowymi mistrzostwami świata w Belgradzie. Z niezłej strony już na samym początku zmagań w 2022 roku pokazał się Konrad Bukowiecki, który pchnął kulą na odległość 21,39m, gwarantując sobie zwycięstwo w tej konkurencji. Trzeci był Michał Haratyk z wynikiem 20,92m.

O krok od wywalczenia minimum na mistrzostwa świata był Piotr Lisek. Najlepszy polski tyczkarz nie przeskoczył jednak tyczki na wysokości 5,81 i z wynikiem 5,71 zajął trzecie miejsce, a najlepszy okazał się Filipińczyk Ernest John Obiena.

Reklama

W finale biegu na 60 metrów przez płotki Klaudia Siciarz z czasem 8,11 zajęła drugie miejsce, a bezpośrednio za nią na metę przybiegła Klaudia Wojtunik (8,14.). Obie biegaczki uzyskały swój najlepszy wynik w sezonie.

Reklama

U panów drugie miejsce zajął Damian Czykier, który ustąpił jedynie Brazylijczykowi – Rafaelowi Pereirze.

Warto odnotować, że podczas Orlen Cup 2022 odbyło się pożegnanie jednego z najlepszych skoczków wzwyż w historii Polski, Sylwestra Bednarka, który oficjalnie zakończył karierę. W Atlas Arenie oddał ostatni skok przed własną publicznością. Jego największym sukcesem jest halowe mistrzostwo Europy z 2017 roku.

Zobacz zdjęcia w mityngu Orlen Cup 2022 w Łodzi i fantastycznego biegu Ewy Swobody!

Reklama

GalerieInne sporty

Atlas ArenaEwa SwobodaOrlen Cup

Dodaj komentarz

Reklama