Reklama
Reklama
Reklama

Kto królem strzelców Fortuna 1 Ligi?

Czas 2 min czytania
Kto królem strzelców Fortuna 1 Ligi?

Pirulo - najlepszy piłkarz Fortuna 1. Ligi Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Pirulo z ŁKS-u awansował na drugie miejsce klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi. Czy ma szanse na zwycięstwo?

Reklama

Hiszpan bardzo długo kazał kibicom czekać na swoje kolejne gole, bo ponad 900 minut. Na szczęście odblokował się w najlepszym możliwym momencie, bo w doliczonym czasie gry meczu z Górnikiem Łęczna. Był wtedy remis. Dwie bramki Pirulo dały ŁKS-owi upragnione 3 punkty i niemal pewny udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

Hiszpan ma w tej chwili na koncie 12 goli w lidze. W tej chwili jest drugim najlepszym strzelcem Fortuna 1 Ligi. Prowadzi Roman Gergel, który zdobył 17 bramek. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek ma więc aż pięć trafień na koncie więcej. Wygląda na to, że Słowak sięgnie po koronę, chociaż ostatnio się zablokował, bo bramkarzy rywali nie zdołał pokonać w trzech ostatnich spotkaniach.

Reklama

Czy Pirulo jeszcze powalczy? Teoretycznie ma na to szansę. Strzelenie sześciu goli w trzech meczach jest realne, oczywiście pod warunkiem, że Gergel nie będzie strzelał. Zespół Słowaka, czyli Termalika Bruk-Bet Nieciecza, ma już niemal pewny bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Z kolei ŁKS najpewniej zagra w barażach. Jeśli w pierwszym meczu łodzianie zwyciężą, to zagrają w finale o awans. To potencjalnie dwa kolejne mecze dla Pirulo. Może się uda.

Jeśli nie, to 29-letni Hiszpan i tak może być zadowolony, bo 12 goli, to jego najlepszy dorobek w karierze. 11 bramek zdobył w sezonie 2011/2012 w barwach hiszpańskiego UD Los Barrios.

W czołówce strzelców Fortuna 1 Ligi jest też inny Hiszpan z ŁKS-u – Antonio Dominguez, który zdobył 10 goli. Najlepszy z Polaków z łódzkich drużyn jest Łukasz Sekulski (8), który jest o jedno trafienie lepszy od Marcina Robaka z Widzewa.

Reklama

W przeszłości piłkarze łódzkich zespołów sięgali po koronę króla strzelców zaplecza ekstraklasy. Ostatni był Robak, który strzelił najwięcej (18) bramek w 2010 roku. W 2006 roku wygrał tę klasyfikację Bartłomiej Grzelak (20) z Widzewa. W 1971 roku 15 bramek zdobył Jerzy Sadek z ŁKS-u, a w 1953 roku Józef Kokot, który dla zespołu z al. Unii strzelił 20 goli.

Piłka nożna

ŁKS ŁódźPiruloWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama