Reklama
Reklama

ŁKS. Cisza przed burzą przy al. Unii

Czas 2 min czytania
ŁKS. Cisza przed burzą przy al. Unii

LODZ. 22.04.2022 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. LKS LODZ - CHROBRY GLOGOW N/Z KIBICE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

To miał być sądny tydzień dla Łódzkiego Klubu Sportowego, ale na szumnych zapowiedziach się skończyło. Na kluczowe decyzje dotyczące przyszłości ŁKS-u będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

„Decyzje w tym tygodniu”? Nic z tych rzeczy

W poniedziałek 23 maja klub opublikował na swojej stronie internetowej artykuł pt. „Decyzje w tym tygodniu”.

Reklama

„W tym tygodniu rozpoczną się również rozmowy z zawodnikami i obecnym sztabem trenerskim na temat budowy zespołu przed nowym sezonem na zapleczu ekstraklasy.” – czytamy w tekście.

Można było się więc spodziewać, że w ciągu najbliższych siedmiu dni, licząc od dnia opublikowania artykułu, zapadną wiążące decyzje nie tylko na temat sztabu szkoleniowego i kadry, ale przede wszystkim dotyczące przyszłości klubu.

Reklama

Tymczasem wokół ŁKS-u zamiast odpowiedzi zaczęły pojawiać się kolejne pytania, bo ogólnopolskie media poinformowały o tym, że licencja na grę w Fortuna 1 Lidze dla ŁKS-u jest zagrożona, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Wciąż nie wiadomo co dalej z ŁKS-em, czy zespół wystąpi na zapleczu ekstraklasy, kto ewentualnie będzie trenerem zespołu oraz jak będzie wyglądała kadra dwukrotnego mistrza Polski.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> ZDANIEM KIBICÓW: Widzew i ŁKS bez napastnika. Najlepsi Hanousek i Dąbrowski

Reklama

Coraz więcej plotek

Zamiast konkretów w przestrzeni medialnej pojawia się coraz więcej plotek dotyczących Łódzkiego Klubu Sportowego. Pracy mamy więc mnóstwo, bo każdą z nich staramy się potwierdzić lub zdementować. Stąd na „Łódzkim Sporcie” możecie przeczytać m.in. o domniemanym transferze Adriana Klimczaka do Wieczystej Kraków (TUTAJ), o ofercie dla Macieja Wolskiego (TUTAJ) i o tym, kto może zostać dyrektorem sportowym ŁKS-u (TUTAJ).

Wszyscy spodziewaliśmy się, że wokół Łódzkiego Klubu Sportowego będzie coraz mniej niewiadomych, a tymczasem z oficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się jedynie, że klub nie przedłuży umowy z Samuelem Corralem.

Co z licencją? Decyzja we wtorek

Wszystko wskazuje na to, że podjęcie i ogłoszenie wszystkich decyzji jest zawieszone ze względu na brak informacji dotyczących przyznania licencji na grę w Fortuna 1 Lidze.

Reklama

 – Oficjalna decyzja o przyznaniu, bądź odebraniu licencji pojawi się na stronie PZPN-u we wtorek, kiedy przekaże nam ją komisja. Nie komentujemy medialnych pogłosek, natomiast tak jak mówiłem decyzje komisji znane będą dopiero we wtorek – powiedział w rozmowie z „ŁS” Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

W ŁKS-ie trwa więc „cisza przed burzą”. Jeśli ŁKS otrzyma licencję, to i tak spodziewamy się, że w klubie dojdzie do ogromnych, wręcz rewolucyjnych zmian. Jeśli natomiast ŁKS nie dostanie pozwolenia na grę w Fortuna 1 Lidze to… to dopiero przy al. Unii doświadczymy trzęsienia ziemi.

CZYTAJ TAKŻE >>> Tylko w ŁS! Kazimierz Moskal: „Nie wykluczam prowadzenia ŁKS-u”

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama