ŁKS Commercecon i Grot Budowlani grają o Puchar Polski

LODZ. 30.01.2021 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. Grot Budowlani LODZ - LKS COMMERCECON LODZ N/Z MONIKA FEDUSIO, BRITT BONGAERTS, NADIA NINKOVIC FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama

Czas 2 min czytania

ŁKS Commerceon i Grot Budowalni rozegrają w Nysie półfinałowe mecze Pucharu Polski. Jakie mają szanse?

Reklama

ŁKS Commercecon zagra w półfinale jako pierwszy, a mecz rozpocznie się w sobotę o 14:45. Podopieczne Michała Maska będą miały za zadanie pokonać Chemika Police. Budowlani grają, po nich. Spotkanie zacznie się o 17:30, a na ich drodze do finału stanie nieoczekiwany lider TauronLigi – Radomka Radom.

ŁKS Commercecon miał tydzień na treningi i odpoczynek.

W przegranym 1:3 meczu z Legionovią po brązowych medalistkach zeszłego sezonu widać było zmęczenie. Skrzydłowe i atakująca przeszkadzały sobie nawzajem. Być może przez maraton sześciu meczów, jakie rozegrały od 2 do 13 lutego, gdyż siatkarki ŁKS nie miały czasu na treningi. Później jednak trener Masek dostał tydzień, aby przygotować swoje zawodniczki do turnieju finałowego Pucharu Polski. Ważne, że ŁKS-owi udało się przejść przez tak intensywną część sezonu bez kontuzji. Martwi, że w słabej formie jest atakująca – Katarzyna Zaroślińska-Król. W ostatnich meczach kapitan ŁKS popełnia dużo błędów i nie jest liderką drużyny.

Reklama

Kontuzja środkowej osłabiła Chemika Police.

W ćwierćfinałowym meczu z Developresem Rzeszów kontuzji doznała Iga Wasilewska. Zerwane ścięgno Achillesa eliminuje ją z gry do końca sezonu. Żeby rozstrzygnąć mecz z Volleyem Wrocław Chemik potrzebował aż pięciu setów. Nieoczekiwanie seta urwała mu najsłabsza drużyna TauronLigi – PTPS Piła. Mimo to policzanki zawsze groźna drużyna, mająca w swoim składzie słynną Jovanę Brakocević.

Reklama

W tym sezonie ŁKS Commercecon wygrał i przegrał z Chemikiem, który jest jednak faworytem półfinału.

Grot Budowlani nie są w najlepszej formie.

W derbach Łodzi kontuzję odniosła rozgrywająca Grot Budowlanych Julia Nowicka. Musiała ją zastąpić 17-letnia Oliwia Poreda i od tego momentu Budowlane wygrały tylko jeden mecz (z PTPS Piła). Spadek formy notuje też Veronica Jones-Perry. Trener Błażej Krzyształowicz w ostatnim spotkaniu, przegranym 1:3 z Pałacem Bydgoszcz, dał odpocząć Małgorzacie Lisiak i Zuzannie Góreckiej, które pojawiły się na boisku dopiero po przegraniu dwóch setów.

Radomka Radom przegrała w tym roku tylko jeden mecz.

Siatkarki z Radomia są liderkami TauronLigi. Ze wszystkich czterech drużyn, które są w finałach, to one są ostatnio najskuteczniejsze. W ich szeregach gra jedna z najlepszych zawodniczek w lidze – rozgrywająca Katarzyna Skorupa. Jedyny moment słabości jakie radomianki miały to rozluźnienie w ćwierćfinałowym meczu z Volleyem Wrocław, który prawie wyeliminował je z Pucharu Polski.

Przed Grot Budowlanymi trudne zadanie. Mecze pucharowe mają jednak to do siebie, że liczy się dyspozycja dnia. Wygrana łodzianek nie jest niemożliwa.

Sobota 20 lutego

ŁKS Commercecon Łódź – Chemik Police, godzina 14:45, Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź, godzina 17:30 (transmisje w Polsacie Sport)

Fot: Marian Zubrzycki

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Reklama

Dodaj komentarz