Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon w półfinale. Doskonały mecz łodzianek

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon w półfinale. Doskonały mecz łodzianek

LODZ. 14.03.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - IL CAPITAL LEGIONOVIA LEGIONOWO N/Z VALENTINA DIOUF FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Siatkarki ŁKS -u Commercecon wygrały z Radomką Radom i awansowały do półfinałów play-offów.

Reklama

ŁKS Commercecon rozegrał kolejny, świetny mecz w drodze po medal Tauron Ligi. W półfinale łodzianki spotkają się z Developerem Bella Dolina Rzeszów.W pierwszym secie ełkaesianki szybko objęły prowadzenie. Bardzo dobrze grała Veronica Jones-Perry, która przyzwyczaiła łódzkich kibiców, do tego że rozkręca się wolniej. Niestety Radomka szybko wyrównała na 4:4, ale dwa punkty zdobyła przez błędy ŁKS-u. Później łódzki zespół nie oddał już prowadzenia i zwyciężył 25:18.

Valentina Diouf, która rozgrywała kolejne doskonałe spotkanie była nie do zatrzymania. Atakująca została wybrana MVP meczu z Radomką. Zdobyła 22 punkty, z czego dwa asami serwisowymi i jeden blokiem. W defensywie, bardzo dobrze spisywała się Jones-Perry, która musiała przyjmować aż 31 razy. Wychodziło jej to imponująco, bo skończyła mecz z 42 proc. pozytywnego przyjęcia. Trochę słabiej spisywał się blok łódzkiej drużyny. Ełkaesiankom udało się nim zdobyć tylko 11 punktów.

Reklama

Dzięki doskonałej grze skrzydłowych i atakujących, ŁKS pokonał Radomkę. Przed nimi najważniejsze mecze w walce o medale.

Radomka Radom – ŁKS Commercecon 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)

Reklama

Radomka: Szczepańska, Murek, Moskwa, Lazić, Aelbrecht, Wójcik, Adamek (libero), oraz Zaroślińska-Król, Pasznik

Reklama

ŁKS Commercecon: Ratzke, Jones-Perry, Alagierska, Diouf, Maj-Erwardt (libero), oraz Pacak

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama