Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon wraca do gry. Pojedynek z liderem

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon wraca do gry. Pojedynek z liderem

Roberta Ratzke z ŁKS Commercecon FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Siatkarki ŁKS-u Commercecon zaczną rok od trudnego zadania. Przed nimi pojedynek z liderem TauronLigi.

Reklama

Siatkarki ŁKS-u Commercecon rok 2021 zakończył zwycięstwem. Łodzianki pokonały Radomkę 3:1, chociaż gdyby nie błąd przy zmianie nie straciłby nawet seta. Teraz o trzy punkty będzie trudniej, bo na ich drodze stanie lider TauronLigi, Developres Bella Dolina Rzeszów, który w tym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie.

Podczas przerwy świątecznej, Roberta Ratzke, rozgrywająca ŁKS-u i jedna z najlepszych siatkarek w lidze w rozmowie z Interią wytłumaczyła, dlaczego zdecydowała się na przenosiny do Polski. –

Reklama

Menedżer zaproponował mi ŁKS. Powiedział, że jest tu bardzo dobry zespół, mają za sobą udany sezon i to właściwy wybór na początek przygody w Europie. Mogłam jeszcze wybrać Włochy, ale agent namawiał mnie na Polskę. Zaufałam mu i powiedziałam, żeby mi już nie mówił o innych ofertach. Chyba trochę mi serce podpowiedziało, bym tu przyjechała. Na początku było trochę nerwów. Pomyślałam: „O mój Boże, to się dzieje naprawdę”. Wsiadłam w samolot, porozmawiałam z przyjaciółką, która już grała w Polsce i przyleciałam. Wiadomo, że grałam w reprezentacji Brazylii, z którą zdobyłam srebrny medal olimpijski, ale to moja pierwsza próba w Europie i staram się robić wszystko krok po kroku. Jeśli się wzajemnie polubimy, to zobaczymy, jaka będzie moja przyszłość w ŁKS i w ogóle poza ojczyzną. Na razie nie chce tam wracać i zamierzam dłużej zostać w Europie. – powiedziała Ratzke.

Reklama

Początek 2022 roku będzie wymagający dla brązowych medalistek TauronLigi. Po spotkaniu z Rzeszowem, czeka je mecz z Chemikiem Police. Na szczęście oba spotkania łódzkie Wiewióry rozegrają na al. Unii. Początek pierwszego, w piątek o 17:30. Bilety dostępne na stronie internetowej.

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama