ŁKS Commerceon zwycięża po ciężkim meczu

Czas 2 min czytania

W tym meczu wydarzyło się tyle, że artykuł trzeba by było czytać dziesięć minut. Mimo przeszkód, które ŁKS Commerceon zgotował sobie sam, wygrał 3:1.

Od początku mecz nie układał się po myśli łódzkich siatkarek. Marica wykorzystywała swoje szanse, które nie wynikały nawet z ich umiejętności, tylko były winą braku skupienia w szeregach ŁKS. Gospodynie przypomniały sobie jednak, że potrafią grać w siatkówkę i wygrały seta.

Kluczową rolę odegrała Britt Bongaerts. Holenderka stała się kluczową zawodniczką zespołu z al. Unii. Doskonale zagrała już w derbach, a teraz potwierdziła klasę. Dobrą zmianę dała też Ann Kalandadze. Siatkarka, która przychodziła jako skrzydłowa, co raz częściej ustawiana jest jako atakująca, gdzie radzi sobie doskonale, atakując z dużą siłą, co jest jej największym atutem.

ŁKS oszukany?

Trzeci set był wyrównany i znów doszło do dramatycznej końcówki. Przy wyniku 23:23 trener Michał Masek zasygnalizowali, że siatkarka Maritzy przeszła linię środkową boiska. Nie zadziałał jednak elektroniczny sygnalizator i sędzia przyznał punkt Bułgarkom. Zdekoncentrowane łodzianki przegrały seta, bardzo ważnego, który mógł zaważyć o awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń.

ŁKS Commercecon gra tak, jak rywalki

W meczu z silnym VakifBankiem łodzianki grały ambitnie i dobrze. Postawiły się wyżej notowanemu rywalowi, były doskonale zorganizowane. Z Maritzą oglądaliśmy chaos i nerwowość. Nawet blok, który dostarcza ŁKS-owi dużo punktów, w meczu z Bułgarkami nie działał. Skuteczne były za to lewoskrzydłowe: MVP spotkania Katarina Lazović i Aleksandra Wójcik.

Ostatni mecz fazy grupowej ŁKS Comerccecon rozegra w czwartek z Miluzą (o godz. 20:30). Żeby awansować do 1/16 turnieju łodzianki muszą wygrać 3:0 i liczyć na pomyślne dla nich wyniki w innych grupach, zwłaszcza na porażki Palmerga Schwerin z Busto Arsizio i Dynama Moskwa z Ecaczibasi Stambuł.

ŁKS Commercecon Łódź – Maritza Płowdiw 3:1 (26:24, 25:18, 23:25, 25:17)

ŁKS: Bongaerts 4, Lazović 25, Alagierska 10, Zaroślińska-Król 6, Wójcik 16, Ninković 11, Saad (libero) oraz Kalandadze 6, Pacak

Maritza: Barakova 1, Milanova 18, Uszeva 7, Paskova 15, Kamenova 7, Aquilera 6, Todorova (libero) oraz Czauszeva 6, Drumeva, Milanova, Paszkuleva (libeto), Angelova, Dudeva