Reklama
Reklama

Komunikat ŁKS-u w sprawie problemów finansowych

Czas 2 min czytania
Komunikat ŁKS-u w sprawie problemów finansowych

fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

„Sytuacja wkrótce działań powinna ulec poprawie” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez ŁKS w sobotnie popołudnie.

Reklama

W ostatnim czasie nad ŁKS-em gęstnieją czarne chmury. Skutki pandemii koronawirusa, zmniejszenie wpływów ze sprzedaży biletów, brak awansu do ekstraklasy, wysokie kontrakty klubowych gwiazd czy zmniejszenie miejskich dotacji – to wszystko czynniki, które sprawiają, że przy al. Unii oglądają obecnie kilkukrotnie każdą złotówkę zanim ją wydadzą.

W połowie września prezes ŁKS-u przyznał, że spółka zalega z wypłacaniem pensji. W ostatnich dniach wyszło też na jaw, że klub wciąż nie zapłacił za transfer Mikkela Rygaarda, a poprzedni klub Duńczyka, FC Nordsjaelland zapowiedział skierowanie sprawy do UEFA (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Reklama

Do tej pory rzecznik ŁKS-u odnosił się do sprawy problemów finansowych klubu jedynie w lakonicznych wiadomościach, w których przekazywał m.in., że na przełomie września i października dojdzie do podwyższenia kapitału spółki, które pozwoli na uregulowanie zaległości. Za nami już jednak niemal jedna trzecia miesiąca, a w tej sprawie wciąż brak konkretnych wieści.

W sobotnie popołudnie klub z al. Unii opublikował komunikat, w którym odniósł się do ostatnich problemów finansowych. Oto on:

Reklama
Ełkaesiacy,

W minionych miesiącach podjęliśmy decyzje, które istotnie wiązały się z ryzykiem, ale dawały szanse na szybszy – i niezbędny w naszym mniemaniu – rozwój klubu nie tylko w aspekcie sportowym. Ich efekt okazał się odwrotny do zamierzonego, czego skutkiem są przejściowe trudności.

O szczegółach działań zmierzających do wdrożenia planu naprawczego poinformujemy Was w nieodległej przyszłości, dziś natomiast prosimy wszystkich Ełkaesiaków o zachowanie powściągliwości względem plotek. Wszystkim, nie wyłączając z tego pracowników Klubu i sportowców, zależy na jak najszybszym zażegnaniu kłopotów i skupieniu się na powrót na realizacji wcześniej wyznaczonych celów, tak na płaszczyźnie organizacyjnej, jak i sportowej.

Nie mamy przy tym wątpliwości, że każdy Ełkaesiak, bez względu na to, w jaki sposób reaguje na obecną sytuację, zasługuje na więcej niż ogólniki, jednak specyfika i okoliczności mających na celu zażegnanie problemu działań, wymagają spokojnej pracy obliczonej na możliwie szybki, a przede wszystkim trwały efekt.

Dziś natomiast, zdając sobie sprawę z tego, jak wielu z Was spędza sen z powiek kondycja ukochanego klubu, możemy jedynie przekazać, prosząc przy tym o krztę empatii i zrozumienia, że sytuacja za sprawą podjętych wkrótce działań powinna ulec poprawie. Zasługujecie na poznanie szczegółów dotyczących tych działań i zapewniamy, że wkrótce także o tym, już bardziej konkretnie, zostaniecie poinformowani.

Ełkaesiacy, w październiku szczególnie potrzebujemy Waszego wsparcia. Prosimy – bądźcie z nami na najbliższych meczach. Prosimy – bądźcie z nami nie tylko na stadionie Króla.
Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama