Reklama
Reklama

ŁKS rozegra w Turcji jeszcze jeden sparing

Czas < 1 min czytania
ŁKS rozegra w Turcji jeszcze jeden sparing

ŁKS-owi udało się zorganizować czwarty sparing podczas zgrupowania w Side. Rywalem będzie rosyjski klub, którego kapitanem jest Mladen Kaščelan.

Reklama

Do tej pory ełkaesiacy rozegrali dwa sparingi z zespołami z ligi serbskiej – najpierw  przegrali 0:1 z zajmującym siódme miejsce Radničkim Niš, a następnie pokonali 1:0 12. FK Inđiję (mecz został przerwany po pierwszej połowie z powodu ulewy). W środę ŁKS czeka jeszcze mecz z FK Ołeksandrija – ósmym zespołem ligi ukraińskiej.

Trwały jednak poszukiwania czwartego rywala, z którym ełkaesiacy mogliby zmierzyć się w próbie generalnej przed pucharowym spotkaniem z Legią Warszawa. Udało się.

Reklama

Rosyjski rywal

Czwartym przeciwnikiem ŁKS-u w Turcji zostanie Bałtika Kaliningrad. Drużyna powstała w latach 50., a swój złoty okres przeżywała w ostatniej dekadzie XX wieku. Grała wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji, a w roku 1998 zakwalifikowała się nawet do Pucharu Intertoto.

Obecnie Bałtika występuje w pierwszej lidze. Po 27 kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli ze stratą 18 punktów do prowadzącego FK Niżny Nowogród. Kalinigradzki klub rozgrywa swoje mecze na Arenie Bałtika – pięknym 35-tysięcznym stadionie wybudowanym na Mistrzostwa Świata.

Stary dobry znajomy

Od 2019 roku zawodnikiem Bałtiki jest Kašćelan. 37-letni dziś pomocnik w latach 2007-2009, a także w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 grał w ŁKS-ie. Były reprezentant Czarnogóry 55-krotnie wystąpił zespole z al. Unii, zdobywając dwa gole.

Reklama

Kaščelan będzie miał okazję zagrać przeciwko byłemu klubowi, a także spotkać się z Adamem Marciniakiem – swoim dawnym kolegą z boiska.

Spotkanie ŁKS – Bałtika Kaliningad zaplanowano na piątek 5 lutego (o godz. 9).

Fot. FK Bałtika Kaliningrad

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama