Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon gospodarzem turnieju Ligi Mistrzyń!

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon gospodarzem turnieju Ligi Mistrzyń!

£ódŸ. 01.03.2020 Klaudia Alagierska, Eva Mori, Izabela Kowaliñska z £KS Commercecon £ódŸ podczas meczu Ligi Siatkówki Kobiet. fot. PAP/Roman Zawistowski

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa postanowiła zmienić format fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Zamiast pojedynczych meczów rozgrywanych w halach rozsianych po Starym Kontynencie, w każdej grupie odbędą się dwa turnieje. Decyzja została podjęta w porozumieniu z klubami występującymi w rozgrywkach.

Reklama

Gospodarze poszczególnych turniejów zostali wyłonieni podczas cyklu wideokonferencji, jakie przedstawiciele CEV odbywali z reprezentantami klubów w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W grupie C takie turnieje zorganizują bułgarska Marica Płowdiw oraz ŁKS Commercecon. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 24-26 listopada, a drugi – 2-4 lutego 2021 roku.

W ramach lutowego turnieju w łódzkiej Sport Arenie zostanie rozegranych łącznie sześć spotkań w formule „każdy z każdym” – zespoły rozegrają po trzy mecze. Przypomnijmy, że oprócz bułgarskiej Maricy siatkarki Giuseppe Cuccariniego zmierzą się także z tureckim VakifBankiem Stambuł oraz francuskim ASPTT Miluza (o grupowych rywalkach ŁKS Commercecon pisaliśmy szerzej tutaj). Klub z al. Unii liczy na to, że do lutego uda się w większym stopniu zapanować nad rozwojem pandemii i że w turnieju będą mogli uczestniczyć kibice biało-czerwono-białych, którzy niejednokrotnie udowodniali już, że podczas starć na europejskiej arenie potrafią stworzyć wyjątkowo gorącą atmosferę.

ŁKS Commercecon to niejedyny polski klub, który zostanie gospodarzem turnieju Ligi Mistrzyń – rywalizacja w podobnym formacie będzie się odbywać w tym samym terminie także w Hali Sportowej w Policach (grupa E).

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama