Łodzianie dominatorami na półmetku sezonu

fot. Pixabay

Reklama

Czas < 1 min czytania

Waterpoliści ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka idą przez rozgrywki waterpolowej ekstraklasy jak burza. Pierwszą część sezonu zakończyli z kompletem punktów.

Reklama

Drużyny waterpolowej elity mają za sobą siedem rozegranych meczów. W tej części sezonu drużyna Edwarda Kujawy nie miała sobie równych i z kompletem punktów rozsiadła się wygodnie w fotelu lidera. Waterpoliści ŁSTW ostatnie punkty zgarnęli bez wchodzenia do basenu. Alfa Gorzów Wielkopolski, z którą mieli rywalizować na wyjeździe oddała mecz walkowerem.

Lider i czerwona latarnia ligi

Odmienne nastroje panują w drugiej łódzkiej drużynie. UKS Neptun Uniwersytet Łódzki nie zdobył w dotychczasowych starciach choćby jednego „oczka”. Przed ostatnią w tej części sezonu szansą na zdobycie ligowych punktów staną w sobotnie popołudnie, gdy wybiorą się do stolicy Wielkopolski na starcie z Waterpolo Poznań.

Na półmetku

Po rozegraniu fazy zasadniczej sezonu waterpolowa ekstraklasa zostanie podzielona na dwie czterozespołowe grupy – mistrzowską i spadkową. Rywalizacja będzie się w nich toczyć się w systemie „każdy z każdym” (sześć kolejek – mecz i rewanż z każdym rywalem). ŁSTW powalczy o triumf w ligowych rozgrywkach, a UKS Neptun o utrzymanie w elicie.

Reklama

Inne sporty

ŁSTW Ocmer PŁUKS Neptun UŁwaterpolo

Reklama

Dodaj komentarz