Reklama
Reklama
Reklama

Mecz we Wrocławiu bez kibiców Widzewa. Sektor gości na stadionie Śląska zamknięty

Czas < 1 min czytania
Mecz we Wrocławiu bez kibiców Widzewa. Sektor gości na stadionie Śląska zamknięty

Kibice Widzewa (fot. Marian Zubrzycki)

Sobotni mecz 4. kolejki ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Widzewem Łódź odbędzie bez udziału kibiców gości.

Mecz Śląsk – Widzew bez kibiców gości

Śląsk poinformował o takiej decyzji za pośrednictwem swojej strony internetowej. Jak się okazuje, to właśnie klub postanowił zamknąć sektor, tłumacząc to troską o bezpieczeństwo kibiców zgromadzonych pod stadionem i na trybunach przy alei Śląska.

Reklama

Do Wrocławia swój przyjazd planowało około 1500 kibiców Widzewa Łódź, ale ostatecznie nie zostaną oni wpuszczeni na obiekt TarczyńskiArena.

Jak donosi portal Śląsknet.com, w nocy z środy na czwartek widzewiacy zniszczyli graffiti i murale WKS-u, a z czwartku na piątek nagrali prowokacyjny filmik spod wrocławskiego stadionu. Wcześniej kibolskie nagranie zaprezentowali również fani Śląska. 

Poniżej publikujemy komunikat Śląska Wrocław w tej sprawie.

Reklama

„Działając w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy masowej, WKS Śląsk Wrocław informuje, że w oparciu o regulamin rozgrywek, podjął decyzję o zamknięciu sektora kibiców gości (trybuna X) podczas sobotniego meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Widzew Łódź.

Pragniemy podkreślić, iż bezpieczeństwo każdego uczestnika naszych meczów jest dla nas wartością nadrzędną i niepodważalną. Od kilku tygodni wrocławski klub intensywnie pracuje nad należytym zabezpieczeniem sobotniej imprezy. Jednakże w ostatnich dniach docierały do nas informacje dotyczące nie tylko wzajemnych prowokacji zantagonizowanych grup kibiców i niespotykanego dotąd wzrostu napięcia, lecz także sygnały świadczące o tym, że na stadionie pojawią się osoby nie będące w żadnym stopniu zainteresowane widowiskiem sportowym, a wyłącznie próbami zakłócania porządku i łamania prawa.

Jako organizator i jednocześnie klub piłkarski, który może poruszać się wyłącznie w zakresie dostępnych mu środków i narzędzi prawnych, jesteśmy zmuszeni do odpowiedzialnej reakcji, ograniczającej eskalację wrogich nastrojów. Podjęliśmy tym samym decyzję o zamknięciu sektora kibiców gości podczas meczu Śląsk Wrocław – Widzew Łódź.”

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> TYLKO w ŁS. Właściciel Widzewa o transferach: „Mamy ściągać  zawodników, którzy chcą być częścią Widzewa”

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama