Reklama
Reklama
Reklama

Medal jedzie do Łodzi – ŁKS Commercecon wygrał z Radomką

Czas < 1 min czytania
Medal jedzie do Łodzi – ŁKS Commercecon wygrał z Radomką

ŁKS Commercecon Łódź

Rywalizacja o trzecie miejsce w TauronLidze była jak dobry film akcji. Po dwóch porażkach siatkarki ŁKS Commercecon podniosły się, rozegrały trzy wielkie mecze i zdobyły brązowy medal.

Reklama

W ostatnim z pięciu meczów łodzianki praktycznie nie dały dojść rywalkom do słowa. Wszystko co miało im się udać, udawało się. Świetnie funkcjonowało przyjęcie, do którego wcześniej można było mieć największe zastrzeżenia. Wspaniały mecz rozegrała libero Magdalena Saad, która nie dość, że nie popełniła żadnego błędu to jeszcze swoimi obronami uratowała siatkarkom ŁKS niejeden punkt. Katarzyna Zaroślińska-Król, nie popełniała większych błędów w ataku i punktowała regularnie. Pod siatką dobrze spisywały się obie środkowe – Klaudia Alagierska i Nadia Ninković, dzięki czemu gdy jedna opadała z sił druga była w stanie ją zastąpić i nie rzutowało to na jakości bloku, ani ataków. Rozgrywająca Britt Bongaerts pokazała się dziś ze swojej najlepszej strony i oprócz zabójczej zagrywki, obsługiwała koleżanki bardzo dobrymi piłkami.

Ile znaczy psychika w sporcie widać na przykładzie ŁKS-u doskonale. Po dwóch meczach, które łodzianki przegrały w swoich głowach, trener Michał Masek był w stanie podnieść drużynę i wywalczyć z nią trzecie miejsce. Dla ŁKS Commercecon następny sezon będzie czwartym, w którym wystąpią w europejskich pucharach z rzędu. Był to dla łodzianek sezon nierówny. Miewały mecze wielkie, walczyły w Lidze Mistrzyń, ale zdarzały się mecze, które z niewyjaśnionych przyczyn przegrywały. Na koniec sezonu, w dwóch ostatnich meczach pokazały mentalność zwyciężczyń i mogą teraz cieszyć się z brązowego medalu TauronLigi.

Reklama

Radomka Radom – ŁKS Commercecon 3:0 ( 21:25, 19:25, 23:25)

ŁKS Commercecon: Bongaerts, Lazović, Alagierska, Zaroślińska-Król, Wójcik , Ninković, Saad (libero) oraz Strasz (libero),Kalandadze, Pasznik

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama