Reklama
Reklama

Mistrz dał lekcję łódzkim unihokeistom

Czas 2 min czytania
Mistrz dał lekcję łódzkim unihokeistom

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź - UKS Bankówka Zielonka / fot. Bina Bi

W ostatnim domowym meczu sezonu 2021/2022 AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź przegrał u siebie wyraźnie z UKS Bankówką Zielonka. Rywal już przed tym spotkaniem zapewnił sobie tytuł mistrza Polski.

Reklama

Fatalna pierwsza tercja gospodarzy

Łódzcy unihokeiści nie zaliczą sobotniego meczu do udanych. Choć strzelenie 5 goli najlepszej drużynie w kraju może cieszyć, straty bramkowe i przebieg spotkania nie pozostawiają złudzeń co do dystansu sportowego, jaki dzieli obie drużyny. UKS Bankówka Zielonka już w pierwszej tercji przesądziła losy meczu, wygrywając ją aż 8:0. Po zmianie stron przyjezdni dorzucili kolejnego gola i dopiero przy dziewięciobramkowej przewadze AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź był w stanie zapisać na swoim koncie pierwsze trafienie. Druga i trzecia część spotkania były już dużo bardziej wyrównane (2:3 i 3:3), ale ostatecznie Akademicy z Łodzi nie byli w stanie nawiązać walki z mistrzem kraju.

CZYTAJ TEŻ: AZS PŁ UMED COCHISE BURGER ŁÓDŹ W ZOSTAJE W ELICIE!

Reklama

Sezon łodzianie zakończą w Nowym Targu

Cochisom do rozegrania pozostaje jeszcze jeden mecz w tym sezonie. W sobotę 19 marca zmierzą się na wyjeździe z KS Gorącym Potokiem Szarotką Nowy Targ. Zapowiada się kolejny trudny egzamin dla zespołu, ponieważ rywale są obecnie trzeci w tabeli, ale jeśli pokonają łodzian, awansują i zakończą rozgrywki z tytułem wicemistrza Polski. AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź w przypadku zwycięstwa wspiąłby się na 5. miejsce w stawce, ale faworytem meczu na pewno nie będzie. Jeśli nie przywiezie punktów z Nowego Targu, rozgrywki Ekstraligi Unihokeja 2021/2022 zakończy na 6. lokacie. W pierwszym meczu Szarotka wygrała w Łodzi aż 17:1…

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – UKS Bankówka Zielonka 5:14 (0:8, 2:3, 3:3)

Bramki dla AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź: Mateusz Kołodziejski (x2), Przemysław Lichota, Robert Krawczyk, Łukasz Wroński.

Reklama

Skład AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź: Karol Ankutowicz, Szymon Malicki, Kacper Opas – Jan Dyśko, Łukasz Wroński, Robert Krawczyk, Mateusz Kołodziejski, Dawid Studziński, Michał Kozłowski, Dawid Benkes, Kacper Tyczkowski, Konstanty Michna, Przemysław Lichota, Rafał Fijałkowski, Marcin Hubicki, Igor Leśniewski.

Reklama

Unihokeiści też pomagają Ukrainie

Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama