Reklama
Reklama

Budowa stadionu ŁKS-u na finiszu. Obiekt będzie lepiej chroniony?

Czas 2 min czytania
Budowa stadionu ŁKS-u na finiszu. Obiekt będzie lepiej chroniony?

Zniszczenia na stadionie ŁKS-u ze stycznia 2022 roku (fot. lodz.pl)

Rozbudowa stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego zbliża się ku końcowi. Obiekt ten w trakcie prac dwukrotnie padł ofiarą chuliganów. W najbliższych miesiącach stadion prawdopodobnie będzie już lepiej chroniony, co ma zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Reklama

Chuligańskie wybryki na stadionie ŁKS-u

Rozbudowa stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego, chociaż przebiegała szybciej niż zakładano, doświadczyła kilku nieprzyjemnych wydarzeń. Mowa m.in. o chuligańskich wybrykach, których dopuścili się pseudokibice Widzewa.

Przypomnijmy, że najpierw, kilka dni przed meczem derbowym w marcu 2021 roku, grupa chuliganów zniszczyła krzesełka na stadionie ŁKS-u Łódź przy al. Unii Lubelskiej 2. Nieznani sprawcy przemalowali część białych krzesełek znajdujących się na obiekcie na kolor czerwony, a czerwone – na biały. W ten sposób zamienili napis ŁKS na RTS.

Reklama

Natomiast w styczniu 2022 roku grupa czterdziestu pseudokibiców wdarła się na stadion ŁKS-u. Ściany i banery zostały zamazane wulgarnymi napisami. Kibole nie oszczędzili nawet Sport Areny, w której mecze rozgrywają siatkarki ŁKS-u Commercecon i Grota Budowalnych.

CZYTAJ TAKŻE >>> Stadion ŁKS-u gotowy do użytku!

Reklama

Koniec budowy tuż tuż. Stadion będzie lepiej chroniony?

Wszystko wskazuje na to, że zakończenie rozbudowy stadionu i przejęcie go we władanie przez MAKiS będzie miało miejsce już w kwietniu. To z kolei sprawi, że obiekt przestanie być jednym wielkim placem budowy i wtargnięcie na jego teren będzie dużo trudniejsze niż podczas prac.

Reklama

Co więcej, mając na uwadze incydenty z minionych miesięcy, obiekt będzie prawdopodobnie lepiej chroniony niż przez ostatnie dwa lata. W Miejskiej Arenie Kultury i Sportu wciąż jednak czekają na analizę ubezpieczyciela po ostatnich wybrykach na stadionie.

– Jak tylko ją otrzymamy to będziemy w stanie zaproponować jakieś rozwiązania – tłumaczy Karol Sakosik, rzecznik Miejskiej Areny Kultury i Sportu.

Nie bez znaczenia będą także ustalenia, które poczyni policja. Bardzo możliwe, że po przeanalizowaniu wszystkich materiałów wokół stadionu pojawią się m.in. nowe punkty monitoringu, mające na celu odstraszenie potencjalnych chuliganów, a w przypadku gdy dojdzie do jakichś wybryków, identyfikację i schwytanie osób, które dopuściły się przestępstwa.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Jak będzie wyglądała restauracja na stadionie ŁKS-u?

Piłka nożna

ŁKS Łódźstadion łks

Dodaj komentarz

Reklama