Reklama
Reklama

Siatkarskie derby Łodzi już w ćwierćfinale?

Czas 2 min czytania
Siatkarskie derby Łodzi już w ćwierćfinale?

Czy doczekamy się kolejnych siatkarskich derbów Łodzi w tym sezonie? (fot. Marian Zubrzycki)

Wiele wskazuje na to, że kibiców siatkówki w Łodzi czekają kolejne derbowe emocje. I to już niedługo. Łódzkie zespoły spisują się na razie poniżej oczekiwań co sprawiło, że ŁKS Commercecon i Grot Budowlani mogą na siebie wpaść już w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Reklama

Derby Łodzi w finale, czyli „kiedyś to było”

Patrząc na obecną tabelę TauronLigi można nieco nostalgicznie wspomnieć sezon 2018/2019, w którym dwie łódzkie drużyny do końca liczyły się w walce o mistrzostwo Polski, chociaż po fazie zasadniczej ŁKS Commececon Łódź był trzeci, a Grot Budowlani czwarci. Wówczas regulamin ligi stanowił, że dwa pierwsze zespoły fazy zasadniczej rywalizację w play-offach rozpoczynają dopiero od półfinału, a w meczach 1/4 finału grają drużyny z miejsc 3-6 i 4-5.

Ostatecznie obie łódzkie ekipy przeszły przez dwie rundy play-offów, docierając do ligowego finału. Wtedy górą okazał się ŁKS Commercecon, który wygrał trzy mecze (wszystkie po 3:2) i tym samym zdobył drugi tytuł mistrza Polski w historii.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> ŁKS Commercecon. Pierwszy z wielu małych finałów

Derby Łodzi w ćwierćfinale?

W obecnym sezonie TauronLigi sprawa wygląda inaczej. O tytuł mistrza Polski grają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 8. Drużyny z miejsc 1—8; 2—7; 3—6; 4—5 utworzą pary meczowe, które zagrają o miejsca w 1/2 finału do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu.

Reklama

W momencie pisania tego tekstu czwarte miejsce zajmuje ŁKS Commercecon, a piąte Grot Budowlani. Jeśli taka sytuacja w tabeli się utrzyma, to dwa łódzkie zespoły zmierzą się ze sobą już w ćwierćfinale. To z kolei oznaczałoby, że przynajmniej jeden z nich nie spełni celu na ten sezon. Budowlani celują bowiem w TOP 4, natomiast ŁKS Commercecon marzy o mistrzostwie Polski, a celem minimum jest medal.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Drugie życie oprawy kibiców ŁKS-u Commercecon

Wszystko się może zdarzyć

Chociaż do zakończenia fazy zasadniczej pozostało już naprawdę niewiele (ŁKS Commercecon ma do rozegrania dwa mecze, a Grot Budowlani jeden) to jeszcze wiele może się zmienić. Czwarty ŁKS ma bowiem tyle samo punktów do trzecia Legionovia, a przed nami jeszcze bezpośredni pojedynek między tymi zespołami. Z kolei po piętach siatkarkom Grot Budowlanych depcze Radomka Radom, mająca taki sam dorobek punktowy (33).

Wszystko będzie jasne za tydzień. W sobotę 19 marca ŁKS Commercecon zagra ostatni mecz w fazie zasadniczej, w którym zmierzy się z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała. Z kolei w niedzielę 20 marca o 17:30 Grot Budowlani zagrają z UNI Opole. Możliwe, że decydujące starcie odbędzie się dopiero w poniedziałek, kiedy to Radomka Radom zagra z #Volleyem Wrocław.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Łódzki akcent w wielkim zwycięstwie Developresu Rzeszów. Tak spełnia się marzenia

Siatkówka

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama