Reklama
Reklama
Reklama

Młody piłkarz odchodzi z Widzewa

Czas < 1 min czytania
Młody piłkarz odchodzi z Widzewa

Mateusz Malec w Widzewie

Reklama

Mateusz Malec przenosi się z Widzewa do Skry Częstochowa. Łódzki klub zagwarantował sobie jednak możliwość odkupu piłkarza.

Reklama

18-letni Malec nie zdążył zadebiutować w oficjalnym meczu pierwszej drużyny Widzewa. Grał w drużynach Akademii Widzewa oraz w rezerwach łódzkich klubu. W styczniu 2020 roku, wówczas 16-latek, podpisał kontrakt z Widzewem i pojechał z drużyną trenera Marcina Kaczmarka na zgrupowanie do Cetniewa.

Od tamtej pory regularnie trenował z pierwszym zespołem. W tym sezonie był dwa razy w kadrze na ligowe mecze z Sandecją Nowy Sącz i Odrą Opole. Nie miał dużych szans na grę i nie miałby jej także wiosną. Dlatego Widzew zdecydował się wytransferować go do innego klubu.

Reklama

Mateusz Malec z Widzewa do Skry

Malec został właśnie piłkarzem innego pierwszoligowca Skry Częstochowa. Ale łódzki klub zagwarantował sobie prawo pierwszeństwa wykupu zawodnika w kolejnych dwóch okienkach transferowych. Niewykluczone więc, że 18-letni skrzydłowy jeszcze na al. Piłsudskiego 138 wróci.

Niedawno na zasadzie transferu definitywnego Widzew opuścił też Marcel Pięczek, który przeszedł do Puszczy Niepołomice. W umowie z klubem też jest zapis o możliwości odkupu piłkarza przez Widzew.

Reklama

Piłka nożna

Mateusz MalecWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama