Reklama
Reklama

TME ŁKH powalczy o pełną pulę

Czas 2 min czytania
TME ŁKH powalczy o pełną pulę

TME ŁKH - STOCZNIOWIEC FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

W sobotę i niedzielę łódzcy hokeiści rozegrają dwa ostatnie domowe mecze rundy zasadniczej sezonu 2021/2022. Będą w nich faworytem, ale mają swoje problemy, przede wszystkim kadrowe.

Reklama

Obrońcy pilnie poszukiwani!

Przede wszystkim TME ŁKH Łódź ma za sobą okres bez gry. Nie był to jednak czas, które zespół mógł w pełnie poświęcić treningom, ponieważ z aktywności fizycznej zawodników wyłączyły pozytywne wyniki testów potwierdzających zakażenia koronawirusem. To jednak nie koniec utrudnień, ponieważ trener Jurij Ziankow nie będzie mógł w najbliższy weekend skorzystać z zawieszonego Mikity Antanowicza, a także najprawdopodobniej kontuzjowanego Jewgienija Neczajewa.

– Mamy faktycznie spore problemy w obronie, bo nie będziemy raczej ryzykować występu wracającego dopiero do pełnej sprawności Neczajewa – przyznał szkoleniowec łodzian, który próbuje łatać dziury w defensywie na różne sposoby.

Reklama

– Z obrońcami zawsze był problem, nie tylko u nas, ale w całej lidze. Podobnie jest zresztą również w ekstraklasie. Staramy się grać tym, co mamy. Pojawiły się też pewne ruchy mające na celu na przykład przekwalifikowanie zawodników z ataku do obrony. Pracujemy nad tym, żeby wyglądało to jak najlepiej – zdradził… nominalny napastnik TME ŁKH Mateusz Kubiak.

Ciekawe mecze i ambitne cele

Łodzianie w sobotę zagrają z 11. w tabeli Crocovią, a dzień później z 10. w stawce Unią Oświęcim. Zespół Ziankowa jest obecnie siódmy i traci 2 punkty do wyprzedzających go Niedźwiadków MOSiR Sanok. Do końca sezonu zasadniczego ekipa z miasta włókniarzy do rozegrania ma jeszcze 5 spotkań. Na wyjazdach zmierzy się z liderem Polonią Bytom, Podhalem Nowy Targ (9. miejsce, 6 punktów straty) i wspomnianymi Niedźwiadkami z Sanoka. Dlatego może odważnie myśleć nawet o zajęciu miejsc 4.-5., a z drugiej strony, jeśli pokona w niedzielę Unię, z ósemki wypaść już nie powinna.

Reklama

– Każdy mecz będzie teraz ważny, bo zwycięstwa będą nas podbudowywać psychicznie, ale też wpływać na sytuację w tabeli przed play-offami. Dlatego czekają nas istotne spotkania i każde z nich traktujemy jako to najważniejsze – przyznaje Kubiak. – Zależy nam na tym, żeby forma przed play-offami była jak najwyższa. Chcemy walczyć o jak najlepszy wynik, a nie tylko pierwszą czy drugą rundę – deklaruje zawodnik. Żeby udało się powalczyć o coś więcej, on i jego koledzy powinni zdobyć w najbliższy weekend komplet punktów.

Reklama

Wszyscy na hokej!

Oba domowe mecze TME ŁKH rozpoczną się o godzinie 17:15 w łódzkiej Bombonierce. W dniu meczowym sprzedaż biletów rozpocznie się godzinę przed startem zawodów (bilet normalny: 15 zł, bilet ulgowy dla dzieci do lat 15: 10 zł, bilet weekendowy normalny: 25 zł, bilet weekendowy ulgowy: 20 zł). Można też dokonywać rezerwacji biletów – do piątku (4.02.), do godziny 24:00, za pośrednictwem wiadomości prywatnej na profilu TME ŁKH Łódź na Facebooku (ZAREZERWUJ).

TME ŁKH Łódź – Cracovia Kraków / sobota 5 lutego 2022 r., godz. 17:15

Reklama

Hokej

hokejhokej na lodzieTME ŁKHTME ŁKH Łódź

Dodaj komentarz

Reklama