Reklama
Reklama

Młodzieżowiec ŁKS-u w reprezentacji Polski

Czas < 1 min czytania
Młodzieżowiec ŁKS-u w reprezentacji Polski

fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Ogromne wyróżnienie młodzieżowca ŁKS-u. Mateusz Kowalczyk pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-18.

Reklama

Mateusz Kowalczyk, młodzieżowiec ŁKS-u został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 18, które odbędzie się w Rącznej i potrwa dwa dni, od 8 do 9 marca. Pomocnik zadebiutował w pierwszej lidze podczas meczu z Jastrzębiem. Dał dobrą zmianę, wprowadził nieco spokoju do gry ŁKS-u, szkoda że do jego poziomu nie dostosowali się koledzy z drużyny i łódzki zespół zdobył tylko punkt.

Powołany do reprezentacji Polski zawodnik to ogromny talent. Już w grudniu, na łamach Łódzkiego Sportu, Kibu Vicuna mówił: „Mateusz Kowalczyk jest bardzo młody, ale też jest blisko pierwszej drużyny. Droga między drugą a pierwszą drużyną jest krótka. Jeżeli dobrze grasz w rezerwach, to masz szansę dołączyć do pierwszej drużyny. Piłkarze, którzy zaczynali sezon w drugiej drużynie, dziś wychodzą u mnie w pierwszym składzie. Dla mnie tak powinien funkcjonować klub. Prawie cała druga drużyna trenowała już z nami.” Młodzieżowiec pojechał z pierwszą drużyną do tureckiego Side. W sparingu z Worskłą Połtawą zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Reklama

Lista powołanych zawodników:

Reklama

Kamil Duda (Chełmianka Chełm), Jan Ziewiec (Cracovia), Antoni Kozubal (Górnik Polkowice), Nikodem Zielonka (Górnik Zabrze), Sławomir Abramowicz (Jagiellonia Białystok), Radosław Seweryś (Korona Kielce), Wiktor Kamiński(Legia Warszawa), Maciej Kikolski (Legia Warszawa), Dawid Niedźwiedzki (Legia Warszawa), Mateusz Kowalczyk (ŁKS Łódź), Kacper Chełmecki (ŁKS Łagów), Dawid Winiarski (Olimpia Elbląg), Mateusz Lipp (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Hubert Pilarz (Polonia Warszawa), Jakub Okusami (Polonia Warszawa), Mateusz Niedziałkowski (Raków Częstochowa), Mateusz Jezierski (Raków Częstochowa), Łukasz Makarski (Raków Częstochowa), Łukasz Gerstenstein (Śląsk Wrocław), Jakub Jezierski (Śląsk Wrocław), Kacper Skrobiański (Wisła Kraków), Igor Drapiński (Wisła Płock), Mateusz Chmarek (Zagłębie Lubin), Jakub Kolan (Zagłębie Lubin), Szymon Weirauch (Zagłębie Lubin).

Reklama

fot: ŁKS

Piłka nożna

ŁKS ŁódźMateusz Kowalczyk

Dodaj komentarz

Reklama