Reklama
Reklama
Reklama

Najbliższe mecze ŁKS-u i Widzewa bez publiczności?

Czas 2 min czytania
Najbliższe mecze ŁKS-u i Widzewa bez publiczności?

Trybuny (fot. Matthiasboeckel z Pixabay)

Koronawirus coraz bardziej daje się we znaki mieszkańcom Europy. Choroba torpeduje jednocześnie rozgrywki sportowe, także w największych zachodnich ligach. Możliwe, że również w Polsce dojdzie do rozgrywania spotkań bez udziału publiczności.

Reklama

W niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny zasugerował, by odwoływać wszystkie imprezy masowe, w których udział bierze więcej niż 1000 osób. Problemy pojawiły się już przy organizacji Pucharu Polski siatkarzy w Katowicach. Co prawda turniej finałowy odbędzie się, ale nie wiadomo czy z kibicami.

– W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych – czytamy w oświadczeniu GIS-u.

Reklama

Podobne problemy czekają zatem siatkarskie drużyny w Łodzi, czyli ŁKS Commercecon i Grota Budowlanych. Wciąż nie wiadomo czy najważniejsze mecze sezonu Ligi Siatkówki Kobiet w ogóle się odbędą. Jeśli tak, to mistrz Polski prawdopodobnie zostanie wyłoniony przy pustych trybunach.

– Bierzemy pod uwagę różne scenariusze i kontaktujemy się ze środowiskami sportowymi, by uświadamiać je, że imprezy masowe mogą rodzić ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Państwa zachodniej Europy jeszcze takich zakazów nie wdrożyły, jednak my chcemy działać bardziej roztropnie i wolimy zapobiegać. W związku z tym na wtorek i środę mam zaplanowane kilkanaście spotkań ze środowiskami sportowymi. Właściwe decyzje będą podjęte bardzo szybko po konsultacjach, by organizatorzy mogli się przygotować na tego typu działania – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest bardzo dynamiczna. W poniedziałek wieczorem Włoski Komitet Olimpijski (CONI) zarekomendował odwołanie wszystkich wydarzeń sportowych do 3 kwietnia w związku z koronawirusem. Instytucja zwróciła się w tej sprawie do władz kraju, aby wydały odpowiednie zarządzenie w tej sprawie.

Reklama

Nie można zatem wykluczyć, że podobna decyzja zostanie podjęta w Polsce, a już najbliższe piłkarskie mecze Widzewa i ŁKS-u zostaną rozegrane bez udziału publiczności. Przypomnijmy, że Widzew w sobotę zmierzy się przy Piłsudskiego ze Skrą Częstochowa, a ŁKS już w piątek podejmie przy al. Unii Górnika Zabrze.

Piłka nożnaSiatkówka

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama