Reklama
Reklama
Reklama

Niechciani w Widzewie szukają pracy

Czas 2 min czytania
Niechciani w Widzewie szukają pracy

Przemysław Kita Fot. Marian Zubrzycki

W Widzewie już ich nie chcieli. Dlatego muszą poszukać dla siebie nowych klubów.

Widzew powoli zbiera ekipę na PKO Ekstraklasę. Informujemy o tym na bieżąco – tutaj znajdziecie wszystkie informacje z al. Piłsudskiego 138. Miejsce nowym piłkarzom zrobić musieli ci, którzy przyczynili się do awansu. Niektóre rozstania, zwłaszcza z piłkarzami, którzy byli w drużynie od dawna i zostawili w Widzewie sporo zdrowia, są przykre, ale taki to biznes.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: Legionista w Widzewie. Czy ktoś ma z tym problem?

Jakiś czas temu klub poinformował, że nie przedłuży wygasających kontraktów z Tomaszem Dejewskim, Przemysławem Kitą, Mateuszem Michalskim, Patrykiem Muchą i Danielem Tanżyną. Później do tego grona dołączył Krystian Nowak. – Potrzebowaliśmy czasu, żeby się jeszcze spotkać, przemyśleć, porozmawiać. Było 50 na 50, czy Krystian zostanie. Już po awansie rozmawialiśmy w klubie o tym, jak będzie wyglądać kadra, czego potrzebujemy, jakiego typu piłkarzy, z jaką mentalnością i umiejętnościami. Dlatego w jego przypadku podjęliśmy decyzję chwilę później – tłumaczył w czwartek trener Janusz Niedźwiedź. Nowak po prostu nie pasował mu do jego planu. Tak samo zresztą, jak Daniel Villanueva, który też opuści Łódź. On najpewniej poszuka nowego klubu w Hiszpanii. Szukać nowej drużyny dla siebie będzie też musiał Konrad Reszka.

Reklama

Z Widzewa do Arki? Do Katowic?

Nowak być może pozostanie w Fortuna 1. Lidze. Jest już po pierwszym rozmowach z działaczami Arki Gdynia i być może właśnie z tą drużyną walczyć będzie o swój kolejny awans do PKO Ekstraklasy.

W eWinner 2. Lidze grać pewnie będzie Tomasz Dejewski, który rozmawia z Radunią Stężyca. Z kolei Daniel Tanżyna może wciąż grać w Fortuna 1. Lidze. Mówiło się o ofertach z Ruchu Chorzów i Wisły Kraków, ale o doświadczonym obrońcy myśli też GKS Katowice.

Na razie bez klubu są też Mucha, Michalski i Kita. Ten ostatni był niedawno w programie „Rozmowy Tylko Sportowe”, który w serwisie YouTube prowadzą kibice. Tak mówił o decyzji klubu o nieprzedłużaniu kontraktu. – Przeczuwałem to, bo nie grałem wiele. Nie dawałem tego, czego oczekiwał ode mnie trener – stwierdził. O Niedźwiedziu wypowiadał się jednak bardzo dobrze. Jak się dowiedzieliśmy, Kita jest już blisko nowej drużyny (to może być Radunia). W ciągu kilku dni wszystko powinno być jasne.

Reklama

Piłka nożna

Daniel TanżynaKrystian NowakPrzemysław KitaTomasz DejewskiWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama