Reklama
Reklama

OFICJALNIE: Piłkarskie treningi w 25 osób

Czas < 1 min czytania
OFICJALNIE: Piłkarskie treningi w 25 osób

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Doskonałe wieści płyną z Warszawy. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, do gry pod koniec maja będą mogły wrócić nie tylko zespoły PKO Ekstraklasy, ale także Fortuna 1 Ligi i II ligi.

Reklama

Wielce prawdopodobne, że wszystkie rozgrywki na szczeblu centralnym zostaną wznowione zgodnie z planem, czyli na przełomie maja i czerwca. Według najnowszych informacji, kluby z drugiego i trzeciego szczebla rozgrywkowego w kraju (czyli Fortuna 1 Ligi i II ligi) dostały zgodę na powrót do ligowej rywalizacji. 

„Ograniczenia, o których mowa (…) polegają na całkowitym zakazie prowadzenia działalności, z wyłączeniem działalności sportowej (…), prowadzonej na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna – bez udziału publiczności” – czytamy w rozporządzeniu RM z dnia 7 maja.

Reklama

Co ważne, wszystkie kluby ze szczebla centralnego dostały także zezwolenie na prowadzenie treningów w grupach 25-osobowych, które wejdzie w życie już 10 maja. 

Można zatem przypuszczać, że w poniedziałkowych zajęciach na Łodziance udział weźmie jednocześnie praktycznie cały zespół Widzewa, natomiast na boiskach przy ul. Minerskiej pojawi się pokaźna grupa piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama