Piłka nożna nie ucierpi! Mecze Widzewa i ŁKS-u z udziałem kibiców

Reklama

Czas < 1 min czytania

Wojewoda łódzki podjął decyzję o odwołaniu czterech imprez masowych na terenie województwa łódzkiego. Na chwilę obecną nie ma jednak mowy o tym, by nie doszło do rozegrania piłkarskich spotkań zaplanowanych na najbliższy weekend.

Reklama

Mecze Widzewa i ŁKS-u w Łodzi cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Spotkania przy al. Piłsudskiego gromadzą przeszło 16 000 osób, zaś przy al. Unii Lubelskiej regularnie melduje się około 5 000 widzów. Na szczęście są to imprezy masowe organizowane na świeżym powietrzu, dzięki czemu wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński nie był zmuszony ich odwoływać.

Co więcej, zgodnie z najnowszymi decyzjami, najbliższe spotkania ŁKS-u i Widzewa odbędą się przy udziale publiczności.

– Te mecze się odbywają, dlatego, że wszystkie decyzje, które zostały przeze mnie podjęte dotyczą imprez masowych w obiektach zamkniętych powyżej 1000 osób. Mecz piłkarski nie ma takiego charakteru, jest na otwartej przestrzeni. Na razie Główny Inspektor Sanitarny nie sugeruje odwoływania tego rodzaju wydarzeń, więc nie ma takiej decyzji – powiedział Bocheński.

Reklama

Do meczu ŁKS – Górnik pozostały trzy dni, a do starcia Widzew – Skra cztery, więc chociaż sytuacja dotycząca koronawirusa w Polsce jest bardzo dynamiczna, to raczej decyzja wojewody łódzkiego nie ulegnie zmianie. Tobiasz Bocheński zaznacza jednak, że w przypadku zmian w wytycznych GIS-u, natychmiast będzie podejmował nowe decyzje.

– Oczywiście gdyby wytyczne się zmieniły, to w trybie ekstraordynaryjnym będę państwa informował o kolejnych decyzjach – zakończył wojewoda łódzki.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz